Teniste aitas Branni kolmanda järjestikuse võiduni (teised Norras pallivad eestlased mängu ei saanud) (0)

Taijo Teniste. Foto: Jana Pipar / EJL

Norra kõrgliigas jagus mänguaega ainult ühele eestlasele, kelle koduklubi võitis kolmanda järjestikuse kohtumise.

Taijo Teniste ja tema koduklubi Brann alistasid Bödo Glimti 2:1 ning tõusid Kristiansundist ette, viiendale positsioonile. Branni ründaja Daouada Bamba viis võõrsilvõistkonna 28. minutil juhtima. Keskkaitsja Bismar Acosta suurendas kolm minutit hiljem Branni eduseisu. Kahjuks kaksminutit enne vaheajale minekut lõi kodumeeskonna äärekaitsja Fredrik Björkan ühe värava tagasi. Teisel poolajal ühtegi väravat ei löödud ning Branni 2:1 võiduga kohtumine ka lõppes.

Teniste oli kahjuks ainus eestlane, kes eile Norras platsile pääses. Brent Lepistu ja Andreas Vaikla tööandja Kristiansund jäi võõrsil 0:0 viiki Haugesundiga, ent kumbki Eesti mängija ei mahtunud pingile.

Matvei Igoneni koduklubi Lilleström oli sunnitud alla vanduma 0:3 tabeliliider Oddsile. Eestlane jälgis kohtumist pingilt.

Tabelis on Brann tõusnud kolme järjestikuse võiduga 17 punkti peale ning asuvad sellega viiendal kohal. Kristiansund on samade punktidega koht madalamal ning Lilleström üheksa punktiga 13. positsioonil.