Skandinaavia hea päev: Norra ja Soome lõid kokku seitse, vastased null (1)

Kuigi reede õhtu esimesse poolde ei jäetud väga suurriikide mänge, siis põnevust jagus sellegipoolest. Edasipääsu kinnitas teiste seas meie oma põhjanaaber Soome.

Kolmest mängust oli selgelt kõige rohkem kaalul Soomel, kes pidi täna, kas a) võitma Liechtensteini või b) lootma, et Armeenia ja Bosnia punkte ei saa. Markku Kanerva teiste peale aga lootma ei hakanud ning täna mindi kodusel Helsinki staadiumil täie rauaga võidu peale. Nagu eeldada võis, siis said nemad suure enamiku mängust palli vallata ning olukorde tekitada. Esimesel poolajal see just kõige paremini ei sujunud, kuid siiski saadi esimene kirja. Teisel kolmveerandil otsustas ka soomlaste õnneamulett Teemu Pukki mängima hakata ning üheteistkümne minutiga oligi seis 3:0 - tehtud! Rohkemat polnudki vaja ning Soome võtab tuleval suvel osa ajaloolisest EM-ist.

Head mängu tegid ka teised põhjamaalased norrakad, kellel edasipääsulootused küll aga nii head ei ole. Nemad suutsid esimese kaheksa minutiga kaks väravat lüüa ning sellega oli mäng ka põhimõtteliselt tehtud. Teisel poolajal lõi Fääri Saartele veel ühe kiire duubli endine Crystal Palace'i mängumees Alexander Sorloth ning Norra teenis sellega oma kolmanda võidu. EM-i pilet on küll ainult punkti kaugusel, kuid selleks tuleb neil loota, et nii Rumeenia kui ka Rootsi saavad järgmise kahe mänguga maksimaalselt vaid kaks punkti.

Kolmandas ja vähim väravaid näinud matšis heitlesid omavahel 2004. aasta Euroopa meister Kreeka ja Eestist väiksem Armeenia. Kui neid iseloomustavaid fraase lugeda, siis võiks ju arvata, et Vahemere-äärne koondis on selge favoriit, kuid tegelikult on asjalood teistsugused: Armeenia omas enne mängu finaalturniirile pääsemise lootust, kuid Kreeka oli kaheksast mängust saadud kahe võiduga kindlalt konkurentsist väljas. Täna suutsid siiski Jerevanile külalisteks läinud kreeklased minimaalse ära teha ning kolm punkti teenida.