Teadlane Eesti pallimängude edutusest: mujal peetakse oma väikestest kohtadest lugu, meil ollakse Tallinna-kesksed (0)

Jalgpallis on ligi kolme kümnendi jooksul tulnud Eesti meistriks seitse eri klubi, ent kõik nad on pealinnast. Foto: Brit Maria Tael

Majandusgeograaf Jaak Kliimask, Eesti Maaülikooli õppejõud, avastas sportmängudes väikeriikide tulemusi uurides, et Euroopas saadab edu neid maid, kus tugevad meeskonnad ei ole koondunud pealinna, nagu Eestis, vaid tegutsevad tulemuslikult ka väikestes kohtades, kirjutab Postimees.

Kliimask märgib usutluses, et uurimuse põhjal on näiteks Põhjamaades jalgpallis ja hokis viimasel kümnendil tulnud meistriks pigem väiksemate linnade klubid, mitte pealinnas asuvad meeskonnad. "Pilt on väga selge: Eestis on sportmängud raudselt geograafiliselt kõige kontsentreeritumad. Ja Eesti on sportmängudes teiste väikeriikidega võrreldes ühtlasi kõige vähem saavutanud. Ligi kolm kümnendit on meie meeskonnad püüelnud EM-finaalturniiridele, aga tulemus on kesine," märkis Kliimask.

Ta lisas, et suurt rolli mängib ühiskondlik suhtumine, mis on Eestis täiesti teistsugune võrreldes näiteks Islandiga. "Neil on ka kaks väikest, 5000–7000 elanikuga saart, mille meeskonnad on käsipallis ja jalgpallis tulnud riigi meistriks. Inimesed peavad lugu oma väikestest kohtadest, nad ei põlasta, et oled luuser, kui pärast kooli lõpetamist sinna tööle jääd. Meie viimane inimarengu aruanne tõi aga välja, et perifeeriat ja väikseid kohti kohati lausa mõnitatakse."

REKLAAM
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK