Tbilisi tragöödia: mannetust mannetum avapoolaeg, kaotus ja väravata Kaukaasia-reis (vaata galeriid!) (24)

Eesti rahvuskoondis lootis Kaukaasias näidata mitmekülgsemat rünnakuarsenali, kuid pidi pettuma ka Tbilisis. 0:2 kaotus annab järgmisteks kuudeks piisavalt mõtteainet.

Peatreener Martin Reim lubas, et võrreldes Armeenia-mänguga tehakse hulk vahetusi ja kuigi algrivistuses jooksiski platsile kuus uut nime, tundus koosseis sellegipoolest tugev. Taktikaliselt naasti eelmisel aastal häid tulemusi toonud 5-4-1 formatsiooni juurde, mis mängijatele veidi tuttavam kui Armeenias katsetatud 5-3-2.

Mängu algus oli aga täielik katastroof. Reim rõhutas mängueelselt, et Gruusial ei tohi mängida lasta, kuid võõrustajad peremehetsesid esimestest minutitest peale. Viiendal minutil avanes neile esimene poolvõimalus - meie õnneks suutis Joonas Tamm ründaja nina eest palli klaarida, ent järgnenud nurgalöögist said grusiinid ikkagi oma tahtmise. Pall kukkus keskkaitsja Jamal Tabidzele mõnel meetril jalale ja Marko Meerits oli võimetu.

Esimesed kümme minutit kuulusid täielikult Gruusiale, alles siis sai Eesti ka oma mootori veidi käima. Igor Morozov lajatas poolaja keskel nurgalöögi järel täiest hingest, kuid lõi terava nurga alt vastu väravavahti ja teisi nii häid võimalusi eestlastele avapoolajal sisuliselt ei avanenudki.

Gruusial seevastu oli võimalusi nii siit- kui sealtpoolt ja igati teenitud teine värav märgiti protokolli 35. minutil, kui San Jose Earthquakesi poolkaitsja Vako Qazaišvili paarikümnel meetril endale ruumi tekitas ja palli välisküljega ristnurka saatis.

Kuigi võrreldes Leeduga läks meil Tbilisis avapoolaeg poole paremini, ei rõõmustanud see õigupoolest kedagi. Teiseks poolajaks tegi Reim kaks vahetust, tuues platsile Siim Lutsu ja Artjom Dmitrijevi, ning mäng muutus esiti natuke rõõmsamaks. Veerandtunni jooksul tekitasid veidi elevust Sergei Zenjov ja Siim Luts, nurgalöögi järel tabas Ragnar Klavani pealöök posti.

Tunni peal lõhkusid võõrustajad aga vahetustega meie äsja tekkinud rütmi ja said kontrolli enda kätte tagasi. Eestlaste katse suluseisulõksu tekitada lõppes sellega, et Meerits suutis olukorra üksinda kahe ründaja vastu päästa, hiljem pidi meie puurilukk veel mitmel korral otsustavalt sekkuma. Päev muutus veel mustemaks, kui alles hiljuti peapõrutusest tervenenud Mattias Käit vastaste kapteni Jaba Kankavaga pead kokku pani ja mitu minutit kanderaamil pikutas. Õnneks jalutas ta siiski iseseisvalt riietusruumi.

Ühe väga hea võimaluse survet peale panna me veel saime, kui vastaste puurilukk Dmitri Kruglovi terava pealelöögi ühe käega tõrjus, kuid Trevor Elhi järelüritus vihises väravaraamidest mööda. Mängu lõpp Tbilisis rohkem väravaid ei toonud, kuigi grusiinide värav oli korduvalt õhus. 0:2 kaotus lõpetas ka sinisärkide kuuemängulise kaotusteta seeria. Ajalooline seitsmes jäi tulemata.