Tasemevahe. Flora eurolootused põlesid ereda leegiga (8)

Tallinna Flora soov Euroopas edasi pääseda peab vähemalt veidi ootama. 1:4 kaotus kodus ei jäta korduskohtumiseks Beer Sheva Hapoeliga suurt lootust.

Flora ei alustanud sugugi kehvasti ja esimesel viiel minutil pakuti vastastele võrdset, kompavat mängu. Mida minut edasi, seda rohkem hakkasid külalised küll asju oma käpa alla saama, kuid nähtu ei ajanud Flora peatreenereid pingilt lisajuhiseid jagama. Tundus, et asjad on kontrolli all.

Beer Sheva survestas selgelt florakate vasakut poolt, kus kaitseliinis mängisid Joseph Saliste ja Jürgen Lorenz. Flora õnnetuseks realiseerus üks esimesi päriselt ohtu kujutanud momente väravaks, kui taas mängiti ilusa kombinatsiooniga läbi vasakult ja sealt liikus sööt juba penaltipunktile, kus ründaja Ben Sahar oli täiesti üksi jäänud. 0:1.

Kaotusseisus üritas Flora ohje tagasi saada ja Beer Sheva kaitseliin andis väravast kaugemal ka veidi mänguruumi, kuid karistusala joonel seisti kaljukindlalt. Ühtegi väga ohtlikku momenti avapoolajal Flora tekitada ei suutnudki.

Teisel pool oli Saliste õnnetu osaline ka teise värava sünnis, kui pall talle käe peale kukkus. Äärekaitsjal ei olnud süüdistada kedagi teist peale iseenda, sest hetk varem tabas ta palli pea asemel õlaga ja järgmisena kukkus mänguvahend juba käe peale. Penaltil ei andnud keskkaitsja Shir Tzedek Toomile võimalust.

Flora sai auvärava kätte, aga sellest on vähe

Teiseks poolajaks tulid mõlemad platsile näljasemana ja Flora suutiski kohati vastaseid korralikult suruda - Rauno Alliku pealöök nõudis 38-aastaselt väravavahilt David Goreshilt pantrihüpet -, aga kohe poolaja alguses lõi Beer Sheva kolmanda, kui Lorenz andis Hanan Mamanile liiga palju ruumi ja viielt meetrilt tulnud löögile ei suutnud ka Toom enam korralikult käsi taha saada.

Veidi uut lootust sai Flora korraks 70. minutil, kui Alliku murdis kahe mehe vahelt karistusalla ja teenis penalti - Rauno Sappinen virutas 11 meetrilt palli värava katusesse. Lõppskoori vormistasid siiski külalised, kui sisuliselt kopeeriti esimest väravat. Nüüd oli lõpetajaks Hen Ezra.

Kordusmäng peetakse nädala pärast Iisraelis Beer Shevas. Flora võõrsilmängude ajalugu ei ole kiita, 23 aasta jooksul on võidetud vaid kaks mängu, mõlemad Taanis.

Flora õnneks on isegi kaotuse korral on veel vähemalt kaks mängu garanteeritud. Kui paari võitja läheb Meistrite liigas vastamisi Horvaatia suurklubi Zagrebi Dinamoga, siis kaotajale tuleb Euroopa liigaks vastane paarist Nicosia APOEL (Küpros) - Marijampole Suduva (Leedu).