Taktikat muutnud Reim: pole mõtet kolme kaitsjat hoida, kui sellest pole kaitsefaasis kasu (7)

Foto: Brit Maria Tael

FCI Levadia peatreener Martin Reim nentis pärast 1:1 viiki Nõmme Kaljuga, et kõige rohkem valmistas see tulemus rõõmu Florale. Tiitlikaitsja juhib tabelit Paide ees seitsme punktiga, Kalju jääb aga maha juba 9 ja Levadia 10 silmaga.

"Mõlemad jälle kaks punkti Florast kaugemal," nentis Reim. Zurab Otšigava punast kaarti 71. minutil ei soovinud ta pikemalt kommenteerida, kuna ei olnud olukorda veel saanud üle vaadata. "Ei näinud nii täpselt. Spaagesse mindi, jalga või palli, ma ei tea Ju siis oli punase vääriline."

Kahes eelmises voorus Florale 0:4 kaotanud ja seejärel Narva Transiga 4:4 viigistanud Levadia mängis eriti avapoolajal senisega võrreldes täiesti teise hingamisega. "Eks mehi ole ennegi üles klopitud, aga nüüd oli selg vastu seina. Tuleb midagi muuta. Mängisime ka natuke teistmoodi," märkis Reim, kes kasutas seekord kolme keskkaitsja asemel neljamehelist kaitseliini.

REKLAAM

"Ei ole mõtet kolme hoida, kui sellest ei ole kaitsefaasis kasu," tõdes Reim. "Parem siis panna mehi juba ettepoole, kuigi kolme kaitsjaga mängimisel on ka väga palju eeliseid mängu ülesehitusel. Aga nad peavad väga hästi üksteist juhendama ja organiseerima. Ju ei ole see pool aastat olnud piisav, et asi paika loksuks. Kohati on olnud väga hea ja siis tekkis väga palju jamasid. Palju uusi keskkaitsjaid, käiski asi üles-alla."

Reim ei muretse selle üle, kas pärast kohtumist Lilleküla staadioni loožis pikalt aru pidanud klubi juhtkond talle töötamiseks piisavalt aega annab. "Ma ju teadsin, et nõudmised on kõrged. Stabiilsusest ei saa väga rääkida, aga kõike on olnud alates epideemiatest kuni muutusteni mängijate seas. Ma tean pinget ja saan aru, kui klubi mingeid otsuseid teeb. Nii on omavahel meil kokku lepitud. Aga eks ma isegi vaatasin, et näiteks Narva mängus oli meil seitse uut mängijat väljakul, kes eelmisel aastal ei mänginud. Võtab aega, videotreeningutega paremaks ka ei muutu."

Lisaks näitas tänane mäng tema sõnul meeskonna arengut. "Kohati oli hea meel küll. Üks on parem saada kui neli! Mängisime ka palju konservatiivsemalt, mitte seda mängu, mida oleme pool aastat tahtnud ja üritanud mängida. Hetkeseis ja vastane ka nõudsid. Materjali on küll. Tuleb usaldada ehk ka oma mängijaid veel rohkem, sest nagu näha ... alati ei vea teised välja!"

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
7 kommentaari

Kommentaareeiole   •  
(80.235.51.***)
Tõenäoliselt vallandatakse, aga tegelikult pole üksnes treeneri süü. Mingi jama palkade kärpimisega, kasutute ukrainlaste palkamine jms. Nõrgim Levadia aastast 2015.
Rainer Mäekask   •  
(90.190.172.***)
Kui mitte veel nõrgem....ennustus 4.koht.
Kommentaareeiole   •  
(80.235.51.***)
Ei imestaks.
footsoccer   •  
(91.129.11.***)
Vb sattusid mingid ehitajad, või maasikakorjajad punti.
Kommentaareeiole   •  
(80.235.51.***)
hahahahaha
parool_on_12345   •  
(90.191.202.***)
Reim pidi homsest 6,5 EUR/h brutos müüri laduma ning segukotte taasima
Kommentaareeiole   •  
(80.235.51.***)
Normaalne! (c) "Rullnokad"

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK