Täiest südamest, täiega risti: kapten Kompany vedas City viimasele päevale liidrina (5)

Kaks päeva praadida saanud Manchester City ei näidanud Leicester City vastu oma parimat mängu, aga tegi taas töö minimaalselt ära. 1:0 võit kergitas nad tabeli tippu.

Leicester alustas Etihadil bravuurikalt ja pidas lõpuks vastu kauem kui keegi teine, kuid mitte lõpuni. Kasper Schmeichel sai näpud vahele pooltunnil, kui pareeris Sergio Agüero latist alla tulnud löögi väravajoonelt eemale, ja uuesti 69. minutil, lükates argentiinlase katse üle lati. Mõlemad olid maailmaklassist tõrjed, aga Vincent Kompany takistamiseks mõned hetked hiljem ei saanud taanlane midagi teha.

City keskkaitsja, kapten, 2008. aastal klubiga liitunud Kompany sai palli väravast 40 meetri kaugusel, liikudes karistusala poole, kuid kaitsjad ei astunud koridori kinni panema - õigupoolest ei uskunud keegi, et Kompany võiks sealt löögile minna. Aga läks ja virutas palli nii täpselt ristnurka, et Lionel Messi oleks uhke. See oli tema esimene värav väljastpoolt karistusala.

Viimased 15 minutit möödusid suuresti City kontrolli all, kuigi päris ehmatusteta ei saadud. 87. minutil pääses City enda kasvandik, nüüd Leicesterit esindav Kelechi Iheanacho liini taha, kuid lükkas palli väravast mööda. 13. järjestikune võit liigas kergitas City taas Liverpooli ette liidriks.

Inglismaa meister selgub sel pühapäeval, 12. mail. City on külas Brightonis, Liverpool võõrustab Wolverhamptonit. Kui City vähemasti kordab Liverpooli tulemust, kaitsevad nad igal juhul tiitlit.

Manchester City - Leicester City 1:0 (0:0)