Tahad Lepmetsa? Maksa Levadiale ligi 15 000 eurot ja mees võib mängida (16)

Sergei Lepmets. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Sergei Lepmetsa järgmine klubi peab FCI Levadiale tasuma ülemineku kompensatsioonina 14 568 eurot. Ülemineku järel on väravavaht kohe valmis mängima, sest EJL-i distsiplinaarkomisjon otsustas pallurit ennast mitte sanktsioneerida.

Teatavasti oli Lepmetsa ja FCI Levadia vahel sõlmitud elukutselise jalgpalluri leping, mis pidi kehtima kuni 30. juunini 2022. Lepmets teatas tänavu 16. mail klubile, et soovib lõpetada profijalgpalluri karjääri. 8. juunil lepiti Lepmetsa, Levadia ja Eesti Jalgpalli Liidu kohtumisel kokku, kuidas edasi minnakse, muuhulgas ka see, et Lepmets jätkab aasta lõpuni mängimist Levadia duubelvõistkonnas. Erinevalt avalikkusele teadaolevast Lepmetsa teenistus aprillis ega mais töötatud aja eest ei vähenenud.

1. juulil liitus Lepmets uue klubi treeningutega ja teatas 8. juulil teatas ajakirjanduse vahendusel, et kirjutab lähiajal alla lepingu Nõmme Kalju FC-ga, avaldades muuhulgas, et ei kavatsenud Levadiaga lepingut katkestades tegelikult elukutselise jalgpalluri karjääri lõpetada.

Jalgpalliliit algatas asja uurimiseks distsiplinaarmenetluse. Kuna tegemist oli keerulise ja tavapäratu situatsiooniga, siis toimus juhtumi arutamiseks neli distsiplinaarkomisjoni koosolekut ja lisaks arutelu e-kirja teel. Kõigilt asjaosalistelt koguti kirjalikud selgitused, lisaks küsitleti suuliselt nii Lepmetsa kui ka FCI Levadia tegevjuhti Sergei Hohlov-Simsonit.

REKLAAM

Lähtudes tegelikust olukorrast ja vastavalt jalgpalliliidu reeglitele, määras peadirektor Tõnu Sirel Sergei Lepmetsa ülemineku kompensatsiooniks 14 568 eurot, mis tuleb tasuda tema üleminekuks ja mängimiseks kolmes Eesti kõrgemas liigas hooajal 2020. Summa kujundamisel võeti arvesse Levadia poolt sel aastal tehtud kulutusi ja mängija klubist lahkumisel tekkinud kahju.

Kuna eriolukorra tõttu toimunud faktilisi asjaolusid oli võimalik tõlgendada erinevalt, siis lõpetati distsiplinaarmenetlus Lepmetsa suhtes otsust tegemata.

SEOTUD LOOD
16 kommentaari

purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Kas järgmiseks hooajaks on vaba mees? EHK Lepmets on istuma pandud 2 kuuks?
Siik   •  
(131.207.24.***)
Levadia sai tasuta Alandi, nüüd võiks natuke suuremeelsust näidata ja laseks Lepmetsa vabaks!
MNa   •  
(195.80.110.***)
Igati õiglane otsus. Ei saa ikka nii ka, et trikitad end sulaselge valega lepingust vabaks ja järgmisel päeval liitud itsitades rivaaliga.
AinUlttauntau   •  
(87.119.182.***)
15000.- oligi Lepmetsa väljaostu klausel ? Peaks ka mõne väravavahi koju ostma.

Lepmets muidugi võiks Kaljuga liitumisest hoolimata, aasta lõpuni Levadia duublis mängida. “Kuule Kuno nojah sorri, läks meelest öelda, ma lubasin Pareiksile.”
Jormma   •  
(176.46.55.***)
1. juulil liitus Lepmets uue klubi treeningutega ja teatas 8. juulil teatas ajakirjanduse vahendusel, et kirjutab lähiajal alla lepingu Nõmme Kalju FC-ga, avaldades muuhulgas, et ei kavatsenud Levadiaga lepingut katkestades tegelikult elukutselise jalgpalluri karjääri lõpetada.

Vale info ! Lepmets ütles et lõpetas karjääri põhjusel et ei saa mupos tööl käia. Uutes oludes aga tekkis võimalus mupos tööl käia ja karjääri jätkata. Levadia tegi vea et lõpetas jalgpalluriga lepingu, sest oleks pidanud palga külmutama.
Alexej Lvov   •  
(89.235.214.***)
No problem. Teeme ära. Las Levadia joonistab maksugrafifiku)))
Serjoga on Töötu!
Jaan Kerner   •  
(136.228.197.***)
Harju Maakohtu protokollist selgub, et Lepmets juhtis 24. juuni varahommikul kella kolme ajal mootorsõidukit joobeseisundis. Tal tuvastati alkoholijoove 1,22 mg/l, laiendmääramatusega ± 0,12 mg/l. Sellega rikkus jalgpallur liiklus- ja korrakaitseseadust.
Lepmetsale määrati rahatrahv. Ta peab tasuma summa 54 päevamäära ulatuses, mis lähtudes süüdistatava 2019. aasta keskmisest päevasissetulekust 22,80 eurot, on 1231 eurot ja 20 senti. Lisaks tuleb välja käia riigieelarve tuludesse menetluskulud suuruses 535,20 eurot.
Erika LK   •  
(87.119.183.***)
Teeme korjanduse ja ostame Lepmets Levadia käest välja. Kui selle mõtte toetaja panustab kas või 5 eurot (vähem/ rohkem), siis saame selle summa kiiresti kokku (u 3000 in). Lepmets jääb rahvameheks. Sellist kampaaniat veel olnud ei ole, võibolla olemegi esimesed maailmas. Ostame mees vabaks! Teeme nii nagu tegi Tartu Tammeka st oli võimalus toetajatel osta väike virtuaalne maalapp.
Mina olen nõus ülekannet tegema, kui keegi seda kampaaniat hakkab vedama. Peame jõudma summa kokku korjata enne üleminekuakna sulgemist st hiljemalt 18.august peaks raha koos olema.
Siik   •  
(131.207.24.***)
Mina oleks nõus maksma Lepmetsa eest, kuid Levadiale ei ole ma nõus maksma mitte pennigi!
Erika LK   •  
(87.119.183.***)
Aga me ei saa muidu Lepmetsa päästa, kui vajalikku summat kokku ei sa ja Levadiale üle ei kanna. Sergei tuleks pesast kätte saada. Mina olen ka nõus panustama, kui keegi haarab sellest mõttest kinni ja hakkab projekti vedama. Aega on suht vähe.
AinUlttauntau   •  
(87.119.182.***)
Võtaks 1000.- eest väikese ala tuhara piirkonnas.
Hr. Tamm   •  
(145.14.40.***)
Ma oleks nõus maksma Lepmetsa trahvi eest, kuid riigile ei ole ma nõus maksma mitte pennigi! #rahvamees
Ahti Aavik   •  
(80.235.55.***)
Mina tunnen Sergei’d ja tema pere.
Tundub kuidagi väga ebaõiglane!
Nii väikese nn. apsu pärast ei saa juu ometi olla nagu lõpp.
Inimesele heale sportlasele.

Kummaliselt nagu on seda protsessi ka meelega venitatud , et ...


Kutsun üles Meid toetama Sergeid 🙏🙏🙏🙏🙏

Kui vähekegi võimalik
tehke seda 🙏

EE531010010250803011
Sergei Lepmets
fcfloraforever   •  
(82.131.84.***)
Roolijoodikule küll annetama ei hakka.
MRH   •  
(91.129.96.***)
Kalju jaoks ei tundu 15K ka muidugi just väga suur summa. Pigem nagu jonn paistab. Ikkagi koondise nr 1. Mitte mingi suvaline.
AinUlttauntau   •  
(87.119.182.***)
Roolijoodiklus on Eestis täiesti normaalne ja igapäevane nähtus. Teevad seda nii emad, pereisad, ōed vennad. Kassiirid, kingsepad, politseinikud, kiirabi töötajad jne. Lisaks ka sportlased. See käib nii meie kui ka teiste endiste vennasvabariikide kultuuri. Selle pärast pole toetamata vaja küll jätta. Sassis peaga roolimine arendab ka kordinatsiooni. Lepmets võib-olla on isegi nüüd veel parem jalgpallur.

Aga noh, eks Flora on lihtsalt solvunud, et nende VV pole koondise esi vaht. Arusaadav arusaadav.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK