Tagasi võidureel: peamees Ronaldo ja USA parim väravakütt tegid uustulnukaga üks-null (0)

Ronaldole täna vastast ei leidunud, Foto: Scanpix / Nicolo Campo / Imago Images

Kui teised Itaalia tipud (välja arvatud AC Milan) said oma võidupunktid kätte nädalavahetusel, siis nüüd vastas samaga valitsev meister Juventus. Tänu Cristiano Ronaldo peanupule ja Weston McKennie jalale alistati kindlalt tabeli punane latern.

Teatavasti pole Juventuse viimased matšid just valitsevale meistrile omaselt kulgenud: karikasarjas viigistati Interiga (kuigi finaali pääseti ikka), liigas kaotati Napolile ning Meistrite liigas jäädi üllatuslikult alla Portole. Üks asi, mis kõiki neid mänge seob, on fakt, et tiimi esiründaja Ronaldo on püsinud vaiksena nendes kolmes kohtumistes.

Täna mindi vastamisi Serie A viimase Crotonega, kes neli järjestikuses matši kaotanud. Väikeklubi võib küll tunduda kerge saagina, kuid ei tasu unustada, et hooaja esimeses pooles lõpetas Juventus mängu kümnekesi ja ühe punktiga.

Seekord oldi taas pool tundi raskustes, kuid lõpuks saadi oma kätte. Cristiano Ronaldo pea tõusis kahel rünnakul kõige kõrgemale ning poolajale mindigi 2:0 eduseisus. Portugallane on nüüd löönud 78. erinevale (Euroopa tippliigas mängivale) võistkonnale värava. Sel sajandil on Ronaldost rohkem vastaseid kollitanud vaid Zlatan Ibrahimovic, kelle vastav number on 79.

Teisel poolajal jätkas Juventus samal lainel, kuid võimalusi raisati tunduvalt rohkem. Lõpuks lõi nurgalöögist siiski ühe ära USA kodanik Weston McKennie, kelle jaoks on tegemist hooaja neljanda tabamusega. Sellega sai temast ka koduriigi parim väravakütt Serie A-s, kuna varasem rekordimees Michael Bradley lõi vaid kolm kolli.

Torino Juventus - Crotone 3:0 (2:0)