Tabelinaabrite derbi soojas Nikosias lõppes kuivalt (hinda mängijaid ja vaata galeriid!) (17)

Oodatud MM-valiksarja põnevusmäng Nikosias Küprose ja Eesti vahel lõppes hoolimata mitmetest võimalustest väravateta viigiga. Tabelisse see muudatusi ei toonud.

Eesti alustas mängu sama ohtlikult, nagu viimasel ajal kombeks on olnud - esimestel minutitel kingiti vastasele nurgalöök. Õnneks erinevalt näiteks kodusest Kreeka mängust seekord pääsesime. Ometi kandus see hetk üle mängupilti.

Küpros domineeris koduväljakul toimuvat esimese pooltunni jooksul täielikult. Eestil oli raskusi viie täpse söödu tegemisegagi. 10. minutil tõrjus Mihkel Aksalu paraadtõrjega paremalt tulnud löögi, veidi hiljem klaaris tsenderduse, misjärel tekkis kerge peataolek värava ees, aga täna kaitsefaasis viiene tagaliin lahendas ohu.

Martin Reimi üllatuslik taktikavalik (kusjuures mängu eel teatati nii vastast kui meediat segadusse ajades teistsugune formatsioon) ei töötanud kõige paremini, sest Konstantin Vassiljevil puudus tipuründes korralik tugi.

32. minutil oli ta madalamal, riputas hea palli karistusalasse jooksnud Sergei Zenjovile, kes tasakaalu kaotades nahkkera latti tõstis - esimene tõsiseltvõetav rünnak tõi Kostas Panayi väravale kohe konkreetse ohu.

Avapoolaja viimastel minutitel mäng võrdsustus ja Vassiljev proovis ise kahel korralgi Panayit testida, kuid esimesel juhul kiiper püüdis ja teisel juhul lendas löök üle värava. Samas meie enda värava ees kaotas kapten Ragnar Klavan kahevõitluse, misjärel kauglöögist mänguvahend posti kõrvalt vastu reklaamtablood vihises.

Zenjovi katsed ei toonud õnne

Teine poolaeg jätkus sealt, kus esimene pooleli jäi ehk nähtu oli üsna võrdne. 50. minutil oli kodupulbik juba Nestor Mytidise üks-üks olukorras löödud väravat tähistamas, kuid meie õnneks tõusis suluseisulipp.

Järgnevalt nõelas kahel korral aga Zenjov väga teravalt. Esmalt sai ta Klavanilt hea püstsöödu liini taha ning 16 meetri pealt vasaku jalaga tehtud löök lendas napilt tagumisest postist mööda. Hetk hiljem mängis ta hästi kokku Vassiljeviga, kuid Zenjovi löögi püüdis väravavaht.

Viimast veerandtundi alustas paremini Küpros. Esmalt püüdis Aksalu terava nurgalöögi järel palli, siis blokeeris Karol Mets kastist tehtud löögi ning tagatipuks maandus paremalt äärelt antud tsenderdus latis.

Aga ka Eestil olid variandid. Siim Lutsule tehtud kaardiväärilise vea järel ei suutnud eestlased Vassiljevi tsenderdust täpselt tabada, moment hiljem suunas Taijo Teniste mõnelt meetrilt Vassijevi banaanpalli peaga väravast mööda.

Esimesel üleminutil keerutas Luts end kauglöögipositsiooni ning saatis korraliku ussi Küprose värava suunas, kuid Panayi tõrje päästis võõrustajad. Dmitri Kruglovi järgnenud nurgalöök oli terav, kuid pealelööki sellest ei sündinud.

Nii lõppeski mäng 0:0 viigiga, mis tähendab, et tabelis kummagi meeskonna seis ei muutunud ning Küpros jätkab neljanda ja Eesti viiendana. Mõlemal on punkte neli.

Statistika (Küpros:Eesti):