Tabelinaabrid korraldasid väravatesaju: Sevilla ründaja kerkis väravalööjate edetabelis tippude kannule (0)

Sevilla ründaja Youssef En-Nesyri säras Hispaania kõrgliigas kübaratrikiga. Foto: Scanpix / Cristina Quicler / AFP

Hispaania kõrgliiga tabelinaabrid Sevilla ja Real Sociedad korraldasid avapoolajal vinge väravatesaju, lüües lühikese aja jooksul neli väravat. Sevilla sai koduväljakul 3:2 võidu.

Sevilla haaras juhtohjad neljandal minutil, kui Youssef En-Nesyri realiseeris Fernando eeltöö tabamuseks, aga see oli alles väravatesaju algus, sest viiendal minutil lõi kummalise omavärava Sevilla keskkaitsja Diego Carlos, seitsmendal minutil skooris En-Nesyri ja 14. minutil sahistas Sociedadi eest Alexander Ishak. Seejärel pandi skoorimine avapoolajal pausile.

Sevilla kangelaseks kerkis ei keegi muu kui En-Nesyri, kelle kübaratrikk sündis teise poolaja esimesel minutil. En-Nesyri on teine mängija, kes sel hooajal Hispaania kõrgliigas kübaratrikiga säranud. Valencia poolkaitsja Carlos Soler lõi 8. oktoobril kolm väravat Real Madridile.

En-Nesyri jagab nüüd kaheksa tabamusega väravalööjate edetabelis Karim Benzemaga (Real Madrid) viiendat kohta. Eespool on kümme väravaga Gerard Moreno (Villarreal) ning üheksa väravaga Iago Aspas (Celta Vigo), Lionel Messi (Barcelona) ja Luis Suarez (Atletico Madrid).

30 punkti kogunud Sociedad säilitas kaotusest hoolimata viienda koha, kuid kolm mängu vähem pidanud Sevilla on teeninud sama palju punkte. Hispaania kõrgliigas loevad võrdsete punktide korral omavahelised mängud, aga kui meeskonnad pole sama palju mänge pidanud, vaadatakse esimesena üldist väravate vahet, mis on Sociedadil 29:16 ja Sevillal 21:13.

Sevilla - Real Sociedad 3:2 (2:2)