Suurturniir Põhja-Ameerika moodi: kaks mängu, väravate vahe 11:0 (0)

Kesk- ning Põhja-Ameerika meistrivõistlused Gold Cup algasid kahe väga ühepoolse kohtumisega.

Rose Bowlil - staadionil, mille penaltipunktilt saatis palli 1994. aasta MM-finaalis kõige ülemistesse ridadesse Roberto Baggio - peetud turniiri avamängus kohtus kogu turniiri üks potentsiaalsetest mustadest hobustest Kanada Martinique'ga.

Kanada noor koosseis ei andnud Kariibi mere saarestikus asuvale väikeriigile erilist võimalust. Poolajaks oli seis küll vaid 1:0, kuid lõpuks löödi vastaste puuri neli vastuseta jäänud väravat. Jonathan Davis lõi kaks väravat, tõstes oma koondisesaldo viie mängu ja kuue värava peale.

19-aastane Genti talent ei saanud turniiri väravaküttide tabelis kaua troonida, sest Uriel Antuna lõi Mehhiko 7:0 võidumängus Kuuba vastu kübaratriki. Oma teise koondisemängu pidanud 21-aastane Antuna kuulub alates 2017. aastast Manchester City hingekirja, kuid on viimastel aastatel esindanud Gröningeni ja LA Galaxyt.

Juba järgmises voorus saab nautida kogu alagrupiturniiri vast suurimat maiuspala, kui Kanada ja Mehhiko hakkavad omavahel mängima A-alagrupi esikoha nimel.

Täna alustatakse mängudega B-alagrupis. Dante Leverocki ning Roger Leega Bermuda mängib Haitiga, 2014. aasta MM-i veerandfinalist Costa Rica Nicaraguaga.

Kanada - Martinique 4:0 (1:0)