Suurtega suures hädas: Inter lubas Juventusel juubeldada (2)

Adrien Rabiot aitas Juventuse magusa võiduni. Foto: Scanpix / LaPresse / Zuma Press / Marco Alpozzi

Itaalia kõrgliigas on raskustes mullune meister Inter, kes pole siiani suutnud võita ainsatki esikaheksasse kuuluvat meeskonda, ehkki sellised mänge on peetud juba viis tükki. Viimasena vannuti 0:2 alla Juventusele.

Mängu esimese ohtliku olukorra lõi Juventus, aga Bremer saatis palli väravast mööda. Interi eest tekitas ohtu Edin Džeko, ent temagi ei tabanud märki. Avapoolaja lõpu eel mängis Nicolo Barella löögile Denzel Dumfriesi, kelle sihik oli samuti ebatäpne.

Teist poolaega oli mängitud vähe, kui Juventus lõpuks Interi värava lahti muukis. Filip Kostic saatis vasakult äärelt palli karistusalasse ja Adrien Rabiot suunas selle esimese puutega Andre Onanale püüdmatult võrku. Kümmekond minutit hiljem sai Juventuse staadion jälle juubeldada, sest Kostici tsenderduse suunas seekord võrku Danilo. VAR saatis aga Daniele Doveri ekraani juurde asja uurima ja kordused kinnitasid, et pall tabas väravaolukorras brasiillase kätt.

Kaheväravalisse kaotusseisu jäämisest pääsenud Inter sai uut hoogu, aga Lautaro Martinezi terava löögi tõrjus Wojciech Szczesny. Kohe pidi taas mängu sekkuma Onana, et pareerida Kostici terav üritus. Viis minutit enne mänguaja täistiksumist võttis kodupublikult lõplikult pinged maha Nicolo Fagioli, kes lõpetas poolkiire vasturünnaku pealelöögiga. Rikošeti abiga sündinud tabamusel ei olnud Interil enam midagi vastu panna ja Juventus sai magusa 2:0 võidu.

Tulemus tähendab, et Inter on nüüd võitnud kaheksa ja kaotanud viis liigamängu. Lüüa on saadud Laziolt, Milanilt, Udineselt ja Romalt ning nüüd ka Juventuselt ehk kõigilt meeskondadelt, kes peale nende veel tabelis esimese kaheksa sekka mahuvad. Juventus tõusis võiduga aga viiendale tabelireale.

Juventus - Inter 2:0 (0:0)