Štšerbatšenia teenis EM-valikmängus vastaste väravavahile punase kaardi (video) (0)

Anastasija Štšerbatšenia. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Pärnu Vapruse naiskonna ründaja Anastasija Štšerbatšenia aitas Valgevene koondisel EM-valikmängus Põhja-Iirimaa vastu esimesel poolajal arvulise ülekaalu saavutada.

Valgevene naiste koondise kaptenipaela kandnud Štšerbatšenia jõudis 27. minutil esimesena kaitseliini taha antud pika pallini. Põhja-Iirimaa väravavaht Jacqueline Burns hilines, tegi talle vea ning pidi punase kaardi ja pisaratega väljakult lahkuma.

Seis oli siis 0:0. Paraku kaotas Valgevene mängu 0:1, värava lõi 42. minutil nurgalöögist peaga Rachel Furness. Štšerbatšenia sai mängida 84 minutit. Pisut enne väljavahetamist oli tal hea võimalus ja ta tõstis palli üle puurivahi, aga ka napilt üle värava.

Põhja-Iirimaa tõusis võiduga viieliikmelises EM-valikgrupis Valgevenest mööda, kolmandaks.

Valgevene on valiksarjas võitnud kaks ja kaotanud kolm mängu. Mõlemad võidud tulid tabeli viimase naiskonna Fääri saarte vastu. Štšerbatšenia on löönud üheksast Valgevene väravast kolm (kaks Fääri saarte ja ühe Norra vastu).