Spursi talismanid hoiavad Meistrite liiga unistust õhkõrna niidi otsas, Wolves viskas võidu käest (0)

Inglismaa kõrgliigas sai võõrsil tähtsa võidu Tottenham, alistades 3:1 Newcastle'i. Wolverhampton pidi aga võõrsil leppima 1:1 viigiga Burnley vastu, kusjuures võit anti käest kuuendal üleminutil.

Mõlemad meeskonnad püsivad endiselt matemaatiliselt Meistrite liiga kursil, kuid selle lootuse võivad juba homme kustutada Leicester City ja Manchester United, kui nad peaksid vastavalt Sheffield Unitedist ja Crystal Palace'ist jagu saama. Spursi vedasid täna võidule kaks selle hooaja suurimat väravalööjat Harry Kane ja Heung-Min Son. Lõunakorealane avas 27. minutil skoori ning ehkki Newcastle jõudis teise poolaja algul viigini, taastas Kane vaid neli minutit hiljem eduseisu ja pani 90. minutil kiirrünnakut lõpetades mängule punkti.

Kane on nüüd löönud selle hooajaga 15 ja Son 11 liigaväravat, kusjuures kõigi sarjade peale kokku ületas Kane juba kuuendat aastat järjest 20 tabamuse piiri. Meistrite liigasse pääsemiseks peab Spurs siiski lootma konkurentide libastumisele, kuid ka Euroopa liiga koha heitluses on kahe järjestikuse võiduga positsiooni parandatud.

Samasse konkurentsi näib vajuvat ka Wolves, kellel oli suurepärane võimalus Leicesterist ja Manchester Unitedist vaid ühe punkti kaugusele tõusta. Veerand tundi enne mängu lõppu viis Raul Jimenez kauni löögiga külalised ette, kuid üleminutitel põhjustas Matt Doherty penalti ja Burnley ründaja Chris Wood kõmmutas palli ristnurka.

Kui Leicester ja United homme võidavad, on nii Spurs kui ka Wolves siiski Meistrite liigast väljas. Tottenham kaotaks nimetatud duole sel juhul kaks vooru enne hooaja lõppu seitsme punktiga, Wolvesi võimaliku kuuepunktilise mahajäämuse juures tuleb aga arvestada, et viimases voorus kohtuvad Leicester ja United omavahel ehk emb-kumb saab kindlasti punktilisa. Praegu tabeli kolmandal real olevat Chelseat pole Wolvesil enam võimalik kätte saada.

Tabeli teises otsas võitleb ellujäämise nimel südilt Bournemouth. Võõrsil suudeti Manchester City kaheväravaline edu lõpuminutitel minimaalseks vähendada, kuid viigini jõudmiseks Bournemouthil siiski jõudu ei olnud. Laual on nende jaoks veel kuus punkti, esimestena punase joone kohal ning kolme punkti kaugusel olevad West Ham ja Watford mängivad seejuures reede õhtul omavahel.

Burnley - Wolverhampton 1:1 (0:0)