Sotši alistas CSKA suurelt ja nihkus Zenitile lähemale (0)

Sotši mängijad väravat tähistamas. Foto: Scanpix / Dmitri Feoktistov / TASS

Venemaal mängiti kõrgliiga 14. mänguvooru kohtumised, kus eelmisel hooajal viiendal kohal lõpetanud Sotši alistas riigi ühe legendaarseima klubi Moskva CSKA seisuga 4:1.

Kodumeeskond Sotši asus kohtumisele vastu kolmandalt kohalt ja vahe tabeliliider Zenitiga oli viis punkti, CSKA paiknes mängu eel viiendal tabelireal. Sotši avas mänguseisu kiirelt, kui juba neljandal minutil asuti Artur Jusupovi väravast juhtima. Kümme minutit hiljem lisas Kolumbia ründaja Mateo Cassierra ühe värava juurde ning sellest kaks minutit hiljem tuli ka Cassierra teine tabamus ehk Sotši oli 3:0 ees ning vaheajale ka sellise seisu pealt mindi.

Teise poolaja algusest ligi kümme minutit hiljem lõi CSKA ühe värava tagasi, kuid enamaks polnud nad suutelised, vaid paar minutit enne mängu lõppu lasti hoopis endale värav lüüa. Sotši sai väärtuslikud kolm punkti tabelisse juurde.

Päev pärast Sotši purustustööd mängis tabeliliider Zenit viimasel kohal paikneva Jekaterinburgi Uraliga. Peterburi klubi oli ebatavaliselt raskustes ja mäng möödus väga võrdselt. 51. minutil korjas Claudinho üles punase kaardi ning jättis Zeniti vähemusse. Kohtumine lõppes väravateta viigiga ning tänu sellele on Zeniti ja Sotši vahe kolm punkti.

Hetkel 11. kohal paiknev Rostov sõitis koduväljakul üle Kaasani Rubini seisuga 5:1. Rubin on hetkel veel üheksandal tabelireal.

Venemaa kolmas meeskond Moskva Dinamo suutis kodus napilt alistada Krasnodari. Moskva klubide kohtumises ehk Spartaki ja Lokomotivi lahingus lepiti nii väravate kui ka punaste kaartide osas 1:1 viiki.