Soome noor täht lustis karikasarjas, Guardiola lapsed elasid ässade abiga ehmatuse üle, Everton pudenes (0)

Kolm juba on ja üks tuleb kohe juurde - Brentfordis mängiv noor soomlane Marcus Forss lustis Inglismaa liigakarikasarjas. Foto: Scanpix / Action Images via Reuters

Inglismaa liigakarikasarjas alustas paljudele noormängijatele võimaluse andnud Manchester City kodus Wycombe Wanderersi vastu rabedalt, aga sai lõpuks suure võidu. Kõrgliigaklubidest langesid konkurentsist Watford, Norwich ja õhtu suurima üllatusena ka Everton.

City peatreener Pep Guardiola saatis kaitseliinis väljakule mehed nimedega Josh Wilson-Esbrand, Finley Burns, Conrad Egan-Riley ja Luke Mbete-Tabu, kellel oli kamba peale City esindusmeeskonna eest mängimise kogemust täpselt null minuti jagu. 22. minutil suutiski Brandon Hanlan igapäevaselt League One'is ehk tugevuselt kolmandas liigas mängivad külalised mõnelt meetrilt juhtima viia, kuid Kevin de Bruyne viigistas vaid seitse minutit hiljem ja avapoolaja viimaste minutitega loksus kõik tavapärastesse rööbastesse.

Esmalt viis Riyad Mahrez võõrustajad 43. minutil juhtima, üleminutitel lubas Wycombe'i väravavaht David Stockdale võrku lipsata ka Phil Fodeni löögil. Teisel poolajal vormistasid Mahrez, Ferran Torres ja viimase asemel mängu tulnud 19-aastane Cole Palmer lõppskoori.

Õhtu suurima võidu au City endale ei saanud, sest selle napsas hoopis uustulnukana kõrgliigahooaega hästi alustanud Brentford. Neljanda liiga ehk League Two punast laternat loputati kodus lausa 7:0, neli väravat lõi noor Soome koondise ründaja Marcus Forss.

Liverpooli 3:0 võitu Norwichi üle andis suurima panuse kaks väravat löönud Takumi Minamino, ehkki Norwichil oli võimalus avapoolaja lõpus seis viigistada. Algkoosseisus Teemu Pukkit asendanud kreeklane Christos Tzolis eksis aga penaltil. Liverpooli linna sinine klubi Everton langes seevastu konkurentsist, alistudes võõrsil 2:2 tulemusega lõppenud normaalaja järel penaltiseerias esiliigaklubile QPR-ile. Koguni 16 lööki väldanud seerias eksis ainsana Evertoni kaheksas lööja Tom Davies.

Penaltite abi vajati 2:2 seisuga lõppenud normaalaja kulminatsiooniks ka Sheffield Unitedi ja Southamptoni kohtumises, seal jäid aga 4:2 peale külalised lõunarannikult. Fulham ja Leeds jätsid 90 minutiga väravad löömata, sarnaselt QPR-i ja Evertoni kohtumisel pidid aga sealgi käima seejärel koguni 16 meest penaltipunktilt õnne proovimas, enne kui Leedsi edasipääs selgeks sai. Kõigis kolmes penaltiseeriani läinud duellis leidis seejuures kinnitust vana tõde: võidab meeskond, kes seeriat alustab.

Brentfordi võidule vedanud Forssi tempu kordas samal ajal Burnleys nende ründaja Jay Rodriguez, kes sai liigamängus jala viimati valgeks veebruaris, nüüd kõmmutas aga 4:1 võidumängus Rochdale'i üle vastaste võrku kõik neli palli. Burnley pidi seejuures võitmiseks ümber pöörama kaotusseisu, sest neljandasse liigasse kuuluv Rochdale oli  suutnud teise poolaja alguses skoori avada.

Kõrgliigaklubidest sai karikasari läbi Watfordile, kelle kukutasid Stoke'i kaks hilist väravat. Edasi pääsesid veel ka esiliigaklubi Preston North End ja League One'i liigahooaja kahe seni parima klubi duellis Wigani alistanud Sunderland.

Manchester City - Wycombe 6:1 (3:1)
29. Kevin de Bruyne, 43., 83. Riyad Mahrez, 45+1. Phil Foden, 71. Ferran Torres, 88. Cole Palmer - 22. Brandon Hanlan

Brentford - Oldham 7:0 (5:0)
3. pen, 16., 44., 60. Marcus Forss, 38., 87. Yoane Wissa, 43. ov. Raphael Diarra

Norwich - Liverpool 0:3 (0:1)