Skandaal Sloveenias: noortekoondis tõstis koduse finaalturniiri eel peatreeneri vastu mässu ja keeldub mängimast (6)

Sloveenia jalgpallis on puhkenud suur skandaal, sest ligi 40 noortekoondise mängijat saatis kodumaa alaliidule protestikirja. Nende sõnum on ühene: kuniks riigi U21 koondist juhendab Primož Gliha, ei kavatse kirjale alla kirjutanud mehed väljakule tulla.

Alaliidu direktorile Miran Pavlinile ja peasekretärile Martin Koželjile adresseeritud kirjas loetakse üles kõik etteheited, mida on palju. 53-aastane Gliha, kes mängijana jõudis Sloveenia koondist esindada 28 kohtumises ja lüüa kümme väravat, juhendab kodumaa noortekoondist alates 2015. aastast. Mängijate kiri jätab temast aga mulje kui ebainimlikust diktaatorist.

Mängumeeste protest tuleb Sloveenia jaoks väga ebameeldival ajal, sest juba kevadel peaks sloveenid koos Ungariga võõrustama U21 EM-finaalturniiri. Algselt tänavusele planeeritud EM toimub erandkorras kahes osas: märtsis peetakse alagrupimängud ning mai lõpus ja juuni alguses play-off-faas.

"Tahame sel turniiril esindada Sloveenia riiki parimal võimalikul moel, mistõttu teeme ühise eesmärgi nimel ettepaneku koondise peatreener Primož Gliha välja vahetada. Põhjuseks on pikaajalised probleemid, mille järgnevalt välja toome," seisab kirjas. Glihale tehtud etteheited on järgmised:

REKLAAM
  • Treener teeb pidevalt mängijate suunal ilma põhjuseta isiklikul tasandil solvanguid,
  • treeningud algavad ilma soojenduseta, mis kasvatab vigastusteriski,
  • vataste analüüsi ei toimu ja mänguks ettevalmistumine on puudulik,
  • pikkadel lennu- ja bussireisidel ei tohi mängijad magada ning peavad tegema erinevaid venitusharjutusi,
  • mängus väravaid lüües ei tohiks neid tähistada,
  • mängueelne soojendus (enne 3. septembri maavõistlust Itaaliaga) viidi läbi riietusruumis ja seda tegi Silvo Vrhovec, kelle positsiooni koondise juures pole mitte kellelegi selgitatud,
  • enne mängu Ungariga (7. septembril), mis algas kell 15.00, ei tohtinud mängijad süüa tavapärast lõunat, vaid pidid vastavalt treeneri korraldusele piirduma müsli ja jogurtiga kell 10.30,
  • peatreener annab oma tahtmist mööda käske nutiseadmete ärakorjamiseks,
  • pärastlõunasel puhkeajal on mängijatel keelatud vaadata telerit ja kasutada nutiseadmeid,
  • teatud arvu unetundide järel on mängijatel keelatud telerivaatamine ja nutiseadmete kasutamine sõltumata igaühe individuaalsest biorütmist,
  • mängija toauks peab olema igal ajal avatud, vahel ka öösiti (see röövib mängijatelt privaatsuse),
  • treener siseneb universaalvõtme abil tuppa ka ajal, mil mängijad magavad (see röövib mängijatelt privaatsuse),
  • lauamängude mängimine on keelatud, ent lubatud juhul, kui mäng käib raha peale.

Viimase piisaks mängijate karikas oli juhtum pärast seda, kui 5. septembril andsid kaks mängijat ja üks taustatiimi liige positiivse koroonaproovi. Ehkki proovide tulemused selgusid juba sama päeva õhtuks, veetsid peatreener ja tema abilised mängijate väitel hiliste tundideni aega hotelli fuajees, juues alkoholi ja kuulates valjult muusikat. "Sellega seati ohtu kogu meeskonna tervis ja turvalisus ning suurendati viiruse levimise riski," seisab kirjas.

Järgmise päeva hommikul kuulutas Gliha välja meeskonna kogunemise fuajees, mis toimus mängijate sõnul taas alkohoolsete jookidega kaetud laua taga ning viiruse leviku tõkestamisele tähelepanu pööramata. Mängupäeva ehk 7. septembri lõunal teatas Gliha järjekordselt, et korjab kokku kõigi mängijate nutiseadmed. Põhjenduseks tõi ta asjaolu, et mängijad ei maganud mängueelsel ööl piisavalt.

Mängijad võtsid isekeskis vastu otsuse, et on nõus oma seadmed loovutama küll mängueelse päeva õhtul, ent mitte muul ajal. Samuti otsustati oma tubade uksed ööseks lukku panna. Treenerid ei reageerinud sellele vastusele enne kui järgmise päeva hommikul, kui meeskonna kapten Jan Mlakar kutsuti peatreeneri juurde.

"Sina võid telefoni kogu aeg enda käes hoida, aga teised mängijad peavad need ikkagi minu kätte andma. Ütle teistele edasi," teatas Gliha kaptenile. Mängijad jäid endale kindlaks ja keeldusid sama päeva õhtul taas telefone ära andmast, mispeale Gliha hakkas nende väitel käima mööda tubasid ja nõudma, kelle mõte see oli. Kõik küsitud vastasid, et tegu oli meeskonna ühise otsusega, mispeale peatreener tungis universaalvõtme abil kapten Mlakari ja Jakob Novaki tubadesse ning teatas neile: "Homme sõidate koju." Põhjendusi Gliha ei toonud.

Järgmisel hommikul kell 8.30 koputasid mängijate väitel Mlakari hotellitoa uksele Vrhovec ja hotellitöötaja, kes andsid talle korralduse kogu oma varustus üle anda ja kella 11-ks tuba vabastada. Ühtlasi teatati Mlakarile, et hotellitoa arve peab ta ise tasuma.

Kell 9.30 kutsus Gliha mängijad fuajeesse kogunemisele ja teatas Mlakari koondises väljaviskamise põhjuse: ta olevat pärast kella 23 kasutanud oma tahvelarvutit. Siinkohal tuletasid mängijad oma kirjas meelde, et eelmisel päeval oli peatreener andnud kaptenile lubaduse nutiseadmed enda kätte jätta.

Mängijad jõdusid omavahel seisukohale, et Mlakar saadeti koju, kuna ta esindas kaptenina kogu meeskonna seisukohta. Koondisevorm vahetati seepeale igapäevariiete vastu ja nõuti kapteni naasmist, ähvardades vastasel korral ühiselt hotellist lahkuda. Peatreener korraldas järgmise kogunemise, kus teatas, et Mlakar võib naasta, aga mitte enam kaptenina. Ühtlasi andis ta mängijatele ülesande ise uued reeglid koostada - paberil, et ta saaks need alaliidu presidendile üle anda. Seda tehtigi ja need said järgmised:

  • Nutiseadmeid ei konfiskeerita,
  • mängijate toauksed võivad olla kinni,
  • puhkuseks ettenähtud aja veedavad kõik mängijad oma toas (välja arvatud vajalikud erandid kokkuleppel treenerite, füsioterapeutide või massööridega), kus nutiseadmete kasutamine ja teleri vaatamine on lubatud,
  • peatreener määrab aja, milleks mängijad peavad õhtul oma tubades olema, kuid igaüks uinub vastavalt isiklikule biorütmile,
  • tubadesse loata sissetungimine on keelatud.

"Oleme täiskasvanud ja professionaalsed mängijad, kuid koondises valitsenud õhkkond ja olukord on täiesti ebaprofessionaalne," lisasid mängijad. "Igal mängijal on eri vajadused ning pole normaalne nõuda, et sööksime kõik täpselt sama toitu ja magaksime täpselt ühepalju."

Kirja lõpetuseks lisati, et mängijate hinnangul käib madalamates vanuseklassides teiste treenerite käe all töö märksa professionaalsemalt. "Veel kord - me oleme professionaalid ja teame hästi, mida on vaja teha, et oma riigi koondist parimal võimalikul moel esindada. Sloveenia särgis mängimine on meie jaoks suurim võimalik au ja teeme seda alati hea meelega, paraku on Primož Gliha meetodid röövinud mängijatelt mängulusti," lõppes kiri. 

6 kommentaari

INCE   •  
(85.253.195.***)
Sarjast "proffessionaalsete lumehelbekeste mäss ", loe ja ei imesta :)
Virtuoso   •  
(80.235.35.***)
No INCE, sa pead neid asju normaalseks või?
INCE   •  
(85.253.195.***)
Absoluutselt ei pea. Ja seda, et klaaritakse meedias, pean veel kõige ebanormaalsemaks.
Meister Maximus   •  
(88.196.115.***)
heh
Meister Maximus   •  
(88.196.115.***)
eestis üks mees otsustab jalgpallis juba 30 a. üksi on see normaalne või ?
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Idiootlikud nõudmised, treener tegelegu trennidega ja kõik!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
Jalgpalluritel on ikka süda sees
TOREDAD VIDEOD
Jalgpalluritel on ikka süda sees (0)
 
Oeh, mis siin toimub?!
JALGPALLIMOOD
Oeh, mis siin toimub?! (0)
 
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK