Sillamäe lõpetas lepingu Lipini ja Maloviga (11)

Maksim Lipin. Foto: Jana Pipar / EJL

Sillamäe Kalev avaldas oma kodulehel napisõnalise teate, et klubi oli sunnitud lõpetama lepingu Maksim Lipini (25) ja Deniss Maloviga (37).

Malov osales senise hooaja kõigis 15 liigamängus (neist 11 põhikoosseisus). Lipin jättis ühe kohtumise kaartide tõttu vahele, kuid kuulus ülejäänud 14 korda algrivistusse ja lõi viis väravat.

"Klubis on praegu raske seis. Mul oli lepingus punkt, et võin lepingu ära lõpetada, ja otsustasime klubiga ühiselt selle punkti aktiveerida," sõnas Lipin Soccernet.ee-le. Seda, kas raske seis tähendas palgata jäämist, ei olnud ta nõus kommenteerima.

"Keegi tuleb minu asemele, Sillamäe eesmärk on Premium liigasse jääda ning ma usun, et nad teevad seda ilma minuta. Edu poistele!" lisas Lipin.

REKLAAM

Enda tuleviku kohta arutles Lipin: "Vaatame, mul on aega midagi leida. Sillamäelt on väga raske kuhugi välismaale minna, aga mingi võimaluse saan ma välismaal kindlasti. Sillamäele läksin ma sellepärast, et lepingus oli punkt, mis lubas mul suvel sealt ära minna. Äkki veab! Võtan asja rahulikult, lähen Riiga Eesti koondist vaatama, siis treenin ja hakkan mõtlema uuest klubist."

Maikuus loobus Sillamäe Kassim Aidara ja Mindaugas Kalonase teenetest ning saatis Daniil Ratnikovi ja Deniss Vnukovi ajutiselt duublisse. Vahepeal ütles klubi president Aleksandr Starodubtsev, et ka Vnukov lahkus, kuid hiljem teatati, et poolkaitsjale anti siiski katseaeg kuni 15. juunini.

Koos Tartu Tammekaga meistriliigas seitsmendat kohta jagav Sillamäe on viimasel ajal Premium liiga mängudel käinud enamasti nelja varumehega. Duubelmeeskond käis aga 14. mail Vändras Esiliiga B mängul vaid üheksakesi.

11 kommentaari

Fantasy   •  
(85.196.213.***)
Kahju. Lipin oli üks vähestest, keda Sillamäe stasist võtta oli.
Siik   •  
(194.150.64.***)
Lipin oleks paras täiendus mõnele Eesti liiga eesotsa klubile.
to siik   •  
(84.52.37.***)
Olen nõs;FCI vajab teravust rünnakus ja Narva vajab kogenud mängija
Huviline   •  
(217.71.45.***)
Sillamäe oleks hea koht Kalju noortele arenemiseks. TEHVA võiks kõik nüüd sinna laenule saata. Sealt tagasi tulles oleks kõik mehed ja Frantsevi Onu saaks kutte kasutada.
Cavani   •  
(212.107.45.***)
2Huviline

Millest nii kõrge huvi Kalju vastu? Torgib kuidagi isiklikult sinu eksistentsi? Ehk kommenteerid ka teiste klubide noorte käekäiku, rahvuslikku ja klubilist tausta, noortetööd jms.? Ootaks huviga samalaadseid kommentaare näiteks Levadia või Flora kohta.
Khm   •  
(81.21.245.***)
Cavani, tundub et sind torgib. Kuidas kommenteerid?
Savaani   •  
(217.71.46.***)
Aitäh küsimast Floras läheb hästi. Noori tuleb peale ja jagub laenulegi anda. Rahvuslik taust on paigas, enamuses on eestlased, leegionäre on vaid üks. Noortetöö on pädev ja püsiv. Räägi Kalju samadest näitajatest nüüd.
Cavani   •  
(212.107.45.***)
Savaani,

Oot-oot, mis ajast väikestest ja vaesematest klubidest noorte ülevõtmine "noorte pealetulemine" on? Kas tõesti 25 aastat noortetööd omas hoovis piisavalt häid mehi ei tekita? Kaljul on ~10 aastat noortetööd vastu panna. Flora rahakotti, võimalusi ja "oma käppasid" EJL's pole ühelgi teisel klubil ette näidata.

Gussev, Šlein on aktsepteeritavad mitteeestlased ja muude tiimide mitteeestlased eriti ei ole? Oleks võib olla mõistlik teha kaks liigat - tõupuhaste ja mittetõupuhaste. Ühes oleks Flora, Tammeka, Pärnu ja võib olla ka Paide. Teises vene satsid FCI, Levadia, Kalju ja Ida-Virumaa .

Räägid ehk Flora mängude vaatajaskonnast ja Euroliiga edust?

Khm,
Kisub vähe imelikuks, et suvaliste teemade all jääb alati Kalju kellelegi hambu. Asjaliku jutu asemel tuleb pidevalt mingit sõimu.
Hehehe   •  
(213.35.194.***)
Räägi Cavani parem sellest, kuidas see ~10 aastat Kalju noortetööd esindusmeeskonnas kajastunud on? Esiliiga B-st on rämedalt talente peale voolamas ma saan aru, varsti saab KTM-i oma jõududega täis vä?
Ja see "väikesed ja vaesed" klubid jutt, nojah. Miks nende "väikeste ja vaeste" noored Kalju uksele koputama ei tule, vaid kuidagi nii on, et vähegi talendikad noored eesti mängijad Kaljust Lilleküla klubi ust kraapima käivad?
Kuusk oli Kaljuga nii rahul et läks vabatahtlikult Florasse? Ainsalu? Aland? Kõik vähegi talendikamad tüübid kaovad kauge kaarega varem või hiljem Kaljust. Miks?
Euroliiga edu võite endale brasspärdikute ja venelastega ostma jäädagi, palju õnne. Vaatajanumbrid on üks aasta ühel paremad, teine aasta teisel. Viimased kaks-kolm aastat olid nad Floral parimad. So fucking what?
Sellega ma olen nõus, et Kalju jääb sageli arusaamatul põhjusel suvakohtadel kellelegi hambusse. Aga iga torke peale nimodi käima minek nagu sa siin demod, näitab, et torked tulevad valusasse kohta ja õigetel teemadel.
Cavani   •  
(212.107.45.***)
Hehee,
Loogiline mõtlemine sul ilmselt puudub. Flora 25 aastat noortetööd vs. Kalju 10 aastat. Flora suur rahakott, staadion jm. vs Nõmme Kalju rahakott jm. Vahet märkad? Vahest hoolimata on omi kasvandikke sama palju. Kui eelnevat juttu lugesid siis selle pärast noored lähevadki Florasse, et seal on kõige paremad tingimused ja rahakott. Sellele ei saa ükski teine klubi vastu. Punkt. Mingid muud põhjused ei kaalu seda üles.
Florast on ka talendikaid tüüpe teistesse klubidesse minema läinud. Mis sellest järeldada võib? Loe Jalkast kuidas Frolovil Floras läks. Kuuse mängijaõigused omandas Flora mitte Kuusk ei läinud ise.

/ brasspärdikute ja venelastega/
Näitasid oma taseme ära. Jutu lõpp.
Hehehe   •  
(213.35.194.***)
Vahest hoolimata oma kasvandikke sama palju? Ooookei. Ooooooooooookei.
Kuuse mängijaõigused omandas Flora ja Kalju punnis sellele kohutavalt vastu, jah? Ei tahtnud kuidagi minna lasta, talendikas oma kasvandik ikkagi, eks, väärt hoidmist ja arendamist, et poleks vaja tjapkineid ja udžesid kokku korjata kurat teab kuskohast, eks.
Kalju rahakott ei ole sittagi õhem kui Flora oma, tee silmad lahti. Prioriteetides ja valikutes on küsimus. Selle illustreerimiseks sobibki suurepäraselt Kuuse näide. Tüüp ei saanud, ei saanud, ei saanudki saama Kaljus mängida. Floras on esindusmeeskonnas, esimese valiku vahetusmees ja viis täismängu sel hooajal saanud. Või Miller, võtame Milleri.
Kas KUMBKI neist meestest saaks Frantsevi käe all IIALGI põhis peale? Ei saaks ju. Miks? Sest Kaljul on POHHUI sellest, kas noortest saavad mängumehed või mitte. KOHE on vaja. Kui ei saa KOHE, siis ei saa üldse, get lost.
Kaljus saavad oma noored ja kunstlikud KTM-d mängida sellepärast, et PEAB mängitama KTM-i. Poleks see nii, nühiksite endiselt kuue kolmandajärgulise brassi, kolme venelase ja Karuga kõrgliigat nagu vanasti. Sest KOHE on vaja.
Kalju noortetöö on äge. Reaalselt äge. Aga kui mõtteviis ei muutu, jääbki Kalju teistele talente tootma. Ja oigama, kuidas kogu maailm neile liiga teeb.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK