Mane lõi värava, kuid võitu ei suutnud tuua (0)

Alagrupi avamängudes fänne üllatanud Senegal ja Jaapan leppisid omavahelises kohtumises tasavägise 2:2 viigiga.

Enne mängu oli Jaapani peatreener Nishino Akira tõdenud, et eriti kardetakse meie Ragnar Klavani tiimikaaslast Sadio Manet. Mees on ikkagi Senegali kapten ning teda on isegi kokku viidud Real Madridiga. Igatahes polnud jaapanlaste hirm asjata. Juba 11. minutil suutis välkkiire Mane õnneliku puutega kolli lüüa.

Peale tabamust hakkasid asiaadid rohkem suruma ning pisut peale poolt tundi suutsid nad viigi tabloole tuua. Värav sündis ilusast rünnakust, mille lõpetas Takashi Inui löögiga tagumisse nurka. Poolaja lõpufaasis tekkis mõlemal meeskonnal poolvõimalusi, kuid väravaid nendest ei sündinud ning poolaeg lõppeski viigiliselt.

Teine poolaeg algas samuti tempokalt ning võimalusi jagus mõlemale meeskonnale. Eriti hea võimalus oli sinisärkidel, kelle tipuründaja Yuya Osakal jäi väga natukene puudu otsustavast puutest vastaste värava ees ning pall veeres üle küljejoone.

Paar minutit sai Inui ilusa kannasöödu kaasmängijalt ning virutas löögi pisut üle ristnurga. Kuid eduseisu said taaskord nautida aafriklased. Moussa Wague sai jala valgeks peale Youssouf Sabaly söötu teiselt äärelt. Aga ka seekord oli jaapanlastel vastus olemas. Kümme minutit enne normaalaja lõppu suutis kunagine Milani pallur Keisuke Honda lüüa Jaapani teise peale segadust Senegali penaltikastis.

Kuigi mõlemad pooled proovisid lisada ka kolmandat tabamust, jäi seis viigiliseks ning mõlemal koondisel on nüüd tabelis neli punkti ja jäädakse ootama päeva viimast kohtumist, mis otsustab, kummal meeskonnal on paremad võimalused kaheksandikfinaali jõudmiseks.

Jaapan - Senegal 2:2 (1:1)