Sel sajandil sündinud komeedid tüürisid Dortmundi olulise derbivõiduni (0)

Bundesliga esimese vooru tõenäoliselt oodatuim matš kahe Borussia meeskonna vahel kulmineerus kodumeeskonna Dortmundi kindla võiduga.

Borussengipfel ehk kahe Saksa tippklubi derbimäng pole küll oma kuulsuse poolest samal pulgal Schalke ja Dortmundi ning Kölni ja Gladbachi duellidega, kuid sellegipoolest on tegemist heitlusega, mis viimastel aastatel on muutunud üha olulisemaks. Näiteks mullusel aastal olid just need kaks tiimi hooaja algusosas liigaliidrid. Lisaks sellele on mitmed tähtmängijad kolinud just Gladbachist Dortmundi:  Mahmoud Dahoud, Thorgan Hazard ning Marco Reus...

Kuigi põnevusepotentsiaali on kohtumisel küllaga, siis kahjuks on viimastel aastatel kulgenud duell üsnagi ühepoolselt: viimati suutis Gladbach ühest punktist rohkem teenida 2015. aasta aprillis, mil vastased 3:1 seisuga kukutati. Sellele on järgnenud peaaegu 1000 minutit mänguaega, millega on enda võrku lastud 30 tabamust ning ise vastatud vaid kaheksaga.

Kuigi täna oli võimalus vastaseid üllatada isegi olemas - suur osa kohtumisest kulges väga tasavägiselt - siis täpsemad olid siiski kollasärgid, kes lõpuks lausa kolm kirja said. Teistest võib-oll pisut eredamalt särasid Norra noor komeet Erling Braut Haaland, kes lõi kaks kolli ning Birminghamist Dortmundi kolinud 17-aastane Jude Bellingham, kellest sai Bundesliga viimase 16 aasta noorim sööduandja. Kusjuures tänase päeva väravalööjate ja sööduandijate keskmine vanus oli vaid 18.5 aastat, kuna Haaland on alles 20-aastane ning Giovanni Reyna 17-aastane!

Dortmundi perfektse mängu rikkus 16. minutil juhtunud õnnetus, mil Hazard enda reielihasele viga tegi ning platsilt lahkuma pidi.

Dortmundi Borussia - Mönchengladbach 3:0 (1:0)