Sarpsborg sai Euroopa liigas suure võidu, teised eestlaste koduklubid kuival (0)

Joonas Tamm. Foto: Jana Pipar / EJL

Euroopa liiga esimese eelringi raames oli neljapäeva õhtul võistlustules viis välisklubi, milles mängivad eestlased. Neist neli ei suutnud ühtki väravat lüüa, kuid Joonas Tamme leivaisa Sarpsborg teenis suure võidu.

Sarpsborg (Norra) alistas teise poolaja väravatest võõrsil IBV (Island) 4:0, Tamm tegi kaasa terve kohtumise.

Kaimar Saagi tööandja B36 Torshavn (Fääri saared) tegi kodus 0:0 viigi Titogradiga (Montenegro), Saag sai kirja täismängu.

Ats Purje koduklubi KuPS (Soome) kaotas koduväljakul Kopenhaagenile (Taani) 0:1. Põhikoosseisu kuulunud Purje vahetati välja kolm minutit pärast taanlaste väravat ehk 78. minutil.

Henri Anieri ja Artjom Dmitrijevi meeskond Lahti (Soome) jäi kodus alla Hafnarfjördurile (Island) 0:3. Mõlemad Eesti koondislased viibisid väljakul kõik 90 minutit.

Bogdan Vaštšuk vaatas varupingilt, kuidas tema koduklubi Riia FC (Läti) kaotas võõrsil 0:1 Sofia CSKA-le (Bulgaaria).

Korduskohtumised peetakse järgmisel neljapäeval.