Salernitana keeras teisel poolajal Lazio kringliks ning kinkis neile liigahooaja teise kaotuse (0)

Salernitana pani Lazio sellili - avapoolaja 0:1 kaotusseis Serie A esinelikusse kuuluva meeskonna vastu pöörati ümber 3:1 võiduks. Foto: Scanpix / Gregorio Borgia / AP Photo

Itaalia jalgpalli kõrgliiga 12. mänguvoorus kaotas esinelikusse kuuluv Lazio 1:3 Salernitanale. Fiorentina alistas viimase minuti väravast 2:1 Spezia.

Seria A eliitseltskonda kuuluv Lazio pääses vaheajale eduseisus, kui 41. minutil skooris Mattia Zaccagni. Täpse läbisöödu järel pääses Zaccagni väravavahiga vastamisi ning lükkas nahkkera külmavereliselt alla vasakusse nurka. Lazio jaoks paistis kõik hästi, kuniks kätte jõudis teine poolaeg.

51. minutil koksas Antonio Candreva mänguvahendi üle Lazio puuriluku Ivan Provedeli ning tõi tabloole viigiseisu. 17 minutit hiljem jõudis Lazio karistusalas lahtise pallini Federico Fazio, kes lajatas selle Provedeli seljataha väravavõrku – 2:1 Salernitanale. Lazio kannatused ei lõppenud ka siis, sest 76. minutil skooris Domagoj Bradaric. See oli kõik – lõppseis 3:1 Salernitanale.

Lazio püsib kaotuse järel 24 punktiga neljandal kohal. Salerniatana punktisumma tõusis 16 punktile. Ühtlasi kerkiti Serie A-s üheksandale tabelireale. Salernitana on teine meeskond, kes tänavusel hooajal Laziot on alistanud. Esimese kaotuse andis neile Napoli.

Fiorentina alustas Spezia vastu oma staatusele kohaselt – teravalt. 14 minutil pääses kornerist peaga löögile Nikola Milenkovic, kes saatis palli otsejoones väravavõrku. Eduseis oli käes, aga Spezia mehed olid nagu verelõhna tundvad hagijad ning otsisid võimalusi viigiväravaks. Pikalt ei pidanud nad otsima, sest 35. minutil viigistas M'bala Nzola. Vaheajaks oli seis 1:1.

Kohtumise viimaseks väravaks pidi ootama terve igaviku. Vahepeal sai Spezia mängumees Dimitrios Nikolaou 82. minutil punase kaardi, sest niitis ühe Fiorentina meestest murule. Fiorentinal lasus ülekaal, mis tõi tulu 90. mänguminutil. Christian Kouame leidis värava eest Riccardo Saponara, kelle löögi pareeris imelise tõrjega Bartlomiej Dragowski, aga jätkuolukorras pääses püünele Arthur Cabral, kes rammis palli väravasse – 2:1.

Fiorentinal on triumfi järel tabelis 13 punkti ning asutakse 12. real. Spezia olukord on pisut halvem - üheksa punktiga seisavad nad 16. kohal ehk kaks kohta kõrgemal väljakukkumistsoonist.

Cremonese ja Udinese mängisid 0:0 viiki. Udinese on 22 punktiga kõrgel seitsmendal kohal, Cremonese on viie punktiga liigatabeli viimasel real.