Salaoperatsioon paljastas MM-ile määratud kohtuniku ja Aafrika jalgpalli juhtisiku (0)

Foto: 3news.com

Aafrikas tehtud ulatusliku salajase uuringu käigus süüdistatakse pettuses nii FIFA juhatuse liiget kui ka MM-ile määratud kohtunikku, avaldas BBC.

Keenia kohtunik Adel Range Marwa teenis esialgu MM-ile kutse, kuid sinna ta siiski minna ei saa, sest jäi sisulise altkäemaksuga kaameralindile. Salaoperatsiooni täitnud ajakirjanik müüs end kui ühe Ghana tippklubi liiget ning pakkus Marwale kingituseks 600 dollarit, mille ta ka vastu võttis. Rahaliste kingituste võtmine on aga kohtunikel keelatud.

Marwa küll väitis, et pole midagi valesti teinud, ent võttis end MM-i kohtunike nimekirjast ikkagi tagasi. Lisaks temale jäid selle dokumentaalfilmi käigus sarnase pettusega lindile üle saja Aafrika kohtuniku.

Ghanast pärit FIFA juhatuse liige ja kohaliku alaliidu president Kwesi Nyantakyi sattus samuti pahandustesse. Ajakirjanik läks tema juurde ja esitles end kui ärimeest, kes sooviks Ghana jalgpalli raha investeerida. Nyantakyi jäi pildile, kui pakkis 65 000 dollari suurust kingitust endale kilekotti.

REKLAAM

Hiljem sõlmis ta samuti ajakirjanike poolt välja mõeldud sponsorlepingu, mille kaudu oleks Ghana jalgpalliliidule suunatud miljonid dollarid liikunud üle ühte temale kuuluvasse firmasse.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK