Salahiga või Salahita, selles on küsimus (0)

Foto: allafrica.com

Maailmameistrivõistluste teise mängupäeva vaieldamatu maiuspala on õhtune Pürenee poolsaare derbi, aga kõige suurem küsimus vastatakse ära kohe päeva esimeses mängus.

Koondise eelvaate lugemiseks kliki riigi nimel.

Käib Meistrite liiga finaali 25. minut. Mohamed Salah ja Sergio Ramos võitlevad keskväljal palli pärast, kui ... Te teate isegi. Salah kukub õnnetult ja väänab õlga. Liverpooli täht on pisarates. Üks suur finaal on läinud, aga kas ka terve finaalturniir?

Üks päev vähem kui kolm nädalat hiljem peab Salah oma õlgadel kandma Egiptust. Esimesed signaalid on vastakad, arvamust avaldavad need, kes ei peaks. Palju selgemat vastust ei anna ka ametlik info: normaalne taastumine võtaks liiga kaua, aga alla ei anta. Salahi õlg saab nii Egiptuse kui Liverpooli tohtrite kinnisideeks.

REKLAAM

"Võin peaaegu sajaprotsendilise kindlusega öelda, et ta mängib, kui viimasel minutil ootamatusi ette ei tule. Arstid annavad talle valida," lubas Egiptuse loots Hector Cuper päev enne mängu. Aga kas Salah alustab? Sekkub pingilt? On valmis? Peab vastu? Kas Uruguay võtab Salahi õla spetsiaalselt sihikule? Jääme vastuseid ootama.

Ivar Lepik: "Salah on küll ütlemata vägev mängija, aga Egiptuse treenerina ei julgeks ma võtta liigseid riske, kui vastas on alagrupi eeldatav favoriit. Olulisemad mängud ootavad ees. Ja kogu austuses egiptlaste vastu ei ole neil piisavalt kvaliteeti, et Uruguay vägevaid ründajaid kinni saada. 2:0 Uruguayle."

Betsafe'i koefitsiendid:

Egiptuse võit - 7,10
Viik - 3,90
Uruguay võit - 1,60

Poest ostetud putsadega MM-ile

Iraan ei luba endale palju väravaid lüüa. Nad ei kaota tihti. Viimati 22 mängu tagasi, neli aastat tagasi. Eelmisel MM-il. Aga kui paar päeva enne turniiri loobitakse sulle kodaraisse selliseid kaikaid nagu Nike Iraanile, on tulemused ettearvamatud. Iraani peatreener Carlos Queiroz usub küll, et efekt võis pigem olla positiivne.

"See on meie jaoks olnud inspiratsiooni allikaks," rääkis portugallane Sky Sportsile. "Kõik on sanktsioonidest teadlikud. Nike peaks vabandama, sest see ülbe käitumine 23 poisi vastu on täiesti naeruväärne ja ebavajalik."

Iraan peab avamängus läbi ajama ühe võtmemängija, poolkaitsja Saeid Ezatolahita. Äsja Tallinnatki väisanud Maroko vastu turniiri alustamine võib ju tunduda hea sissejuhatusena, aga selle mängu kaotaja jaoks kahanevad edasipääsuvõimalused minimaalseks. See on kahe unistava riigi tõestamiskoht.

Ivar Lepik: "Maroko kvaliteediga saime eelmisel nädalal tuttavaks, Iraan on veidi võõram nähtus. Sellest mängust tuleb eeldatavasti väga tugev treenerite duell, kus Queiroz tõmbab Herve Renardi vastu pikema õlekõrre. Tal on ehk veidi tugevamad kaardid käes. 1:0 Iraanile." 

Betsafe'i koefitsiendid:

Maroko võit - 2,27
Viik - 3,05
Iraani võit - 3,95

Hispaania (esimene) tõehetk

Turniiri eel on enim kõneainet pakkunud Hispaania. Julen Lopetegui tööots Realis tabas kõiki ootamatult, aga veel ootamatum oli Hispaania jalgpalliliidu reaktsioon. Et üks favoriite jääks päev enne turniiri peatreenerita, ei juhtu just iga päev. 

"Edu võti on võimalikult vähe muuta," tõdes Lopetegui asendajaks saanud Fernando Hierro. Legend omas mahlas, aga treenerina saavutusteta. "Kahe aasta tööd ei muuda kahe päevaga. Oleme vaadanud videosid ja peame oma mõistust kasutama."

Teoorias on Hierrol kõik selge, aga seda, mida Hispaania koondis väljakul pakub ja mis toimub meeskonna sees, on siit ennustada hulga keerulisem. Turniiri esimene suur mäng sai sellest ainult juurde.

Ivar Lepik: "Pärast treenerisaagat tõmbasin Hispaania esimese hooga soosikute hulgast maha, aga mida kauem mõtlesin, seda rohkem hakkasin kahtlema, mida Lopetegui lahkumine ikkagi muudab. Hispaania koondisel on väga selged liidrid, kes on kõike näinud ja kõike võitnud - miks peaks see neid rööpast välja lööma? Kuni Hierro ei hakka jalgratast leiutama, on kõik hästi. Aga avamängu nad ei võida - 2:2."

Betsafe'i koefitsiendid:

Portugali võit - 4,10
Viik - 3,35
Hispaania võit - 2,09

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK