Saksamaa väline viisakus ei suutnud looritada lämmatavat enesekindlust (0)

Saksamaa jalgpallikoondise pressikonverents Hyatt Regency hotellis. Foto: Brit Maria Tael

Kuigi jalgpallikoondise mäng on Saksamaal alati suur ja tähtis asi, siis paratamatult jagunevad need mängud isekeskis siiski erinevatesse kastidesse. Ning duell Eestiga asub neist ühes alumises, sest kohtumise eeldatav sportlik pinge on tagasihoidlik.

Saksamaa koondislaste retoorika on vastaste suhtes viisakas ja lugupidav. Aga ei suuda looritada meeskonda valdavat totaalset enesekindlust. Teisipäeval Eesti vastu peetava matši tulemus (või järgmise aasta EM-finaalturniirile kvalifitseerumine) ei valmista sakslastele väikseimatki muret, kui otsustada äsja lõppenud pressikonverentsi põhjal.

See toimus Mainzi jõepromenaadi ääres asuvas Hyatt Regency hotellis. Ning kui hakata võrdlema, kas rahulikum oli promenaadi kõrval Põhjamere suunas kulgeva Reini jõe vool või pressikonverentsil valitsenud meeleolu, siis saaks võistleja number kaks kindla võidu.

Saksamaa ajakirjanikud küsisid ettearvatavaid ja/või kohustuslikke küsimusi, millele Serge Gnabry ja peatreeneri kohusetäitja Marcus Sorg andsid ettearvatavaid ja/või kohustuslikke vastuseid. Nende vahel visati päris mitmeid nalju. Näiteks Gnabry käest uuriti mingi erilise patsulöömise kohta ning Sorg hakkas enne ühte küsimust lihtsalt ohjeldamatult naerma.

REKLAAM

Kui Postimehe ajakirjanik Andres Vaher uuris Sorgilt, kas eesmärgiks on võit või võimalikult suureskooriline võit, manas sakslane ette tõsise ilme ja andis ilusa diplomaatilise vastuse: "Kõige olulisem on muidugi võit, aga soovime ka arendada oma meeskonna kvaliteeti ja kõigi 90 minuti vältel omada võimalikult palju väravavõimalusi. Kõige tähtsam on mõelda võidule ja alles siis suureskoorilisele võidule."

Aga järgmise sakslastelt tulnud küsimuse ajaks ilmus Sorgi näole tagasi teda enamiku pressikonverentsist kaunistanud lõbusus. Elektrit õhus ei olnud, ei saalist ega laua tagant lastud teele ainsatki teravust.

Pärast pressikonverentsi lõppu paari Saksamaa ajakirjanikuga vesteldes sai Soccernet.ee kinnituse tekkinud arvamusele, et Saksamaa koondis ongi praegu igasugustest muremõtetest prii. "Absoluutselt kõik toimib hästi ja meeskond liigub stabiilselt tõusvas joones. Hollandi üle märtsis saavutatud 3:2 võit maandas igasugused pinged," kõlab lühike kokkuvõte žurnalistide jutust.

Ka see, et peatreener Joachim Löw peab terviseprobleemi tõttu praeguse koondiseakna kohtumised vahele jätma, polevat mingi probleem, sest "Löw ja Sorg on nagu kaksikvennad, et üks mõtleb ja teine ütleb".

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK