Saksamaa murdis Hollandi kiiremini kui Eesti, aga sai neli tükki vastu (0)

Juunis Mainzis kulus Saksamaa rahvuskoondisel Eesti murdmiseks kümme minutit, reedel saadi Hamburgis Hollandi vastu hakkama üheksaga. Lõpuks võtsid külalised aga magusa 4:2 võidu.

Sakslased loovutasid palli teadlikult Hollandile ja üritasid kiirete üleminekutega kaitset murda. Üheksandal minutil algatas Joshua Kimmichi hiilgav püstsööt rünnaku, mille lõpetuseks Serge Gnabry palli võrku saatis.

Teisel poolajal hakkas Saksamaa kaitse aga siit-sealt logisema ja hollandlased vastasid kokku nelja väravaga. Toni Kroosi penalti, mis tegi 73. minutil seisuks 2:2, oli vaid väike lohutus. "Me ei mänginud selgelt oma võimetele vastavalt," nentis Saksamaa loots Joachim Löw RTL-ile. "Juhtisime 1:0, aga ei tundnud, et mäng oleks meie kontrolli all. Holland oli 90 minuti peale parem meeskond, meie väärisime kaotust."

E-alagrupis said olulised võidud kirja Horvaatia ja Wales, kusjuures viimane oli kodus Aserbaidžaaniga üle ootuste suurtes raskustes. Waleslased päästis loomulikult Gareth Bale. Läti nukker valiktsükkel jätkus aga 0:6 krahhiga Austrias.