Rüütli: teisel poolajal ei saanud kohe käima (5)

Eesti asus poolaja viimastel hetkedel Sander Puri pealöögist küll juhtima, ent enne seda jäeti realiseerimata veel palju šansse. Esimesel kolmveerandtunnil täielikult mängust välja lülitatud külalised näitasid aga teisel poolajal hambaid ning jõudsid lõpuks 1:1 viigini.

"Käigud enam ei toiminud. Samal ajal jäid vastaste pikad pallid ette pidama, kaitse ei saanud enam esimeste pallidega hakkama," selgitas peatreener äravajumist. "Ei saanud kohe mängu käima, aga teise poolaja lõpp oli jällegi juba päris hea."

Eraldi toonitas ta avapoolaja löömata jäänud võimalusi: "Oleks tulnud esimesel poolajal mäng enda kasuks kallutada. Kasutamata jäänud võimalused jätsid oma jälje ja 1:0 on alati libe seis."

Juunikuiseid kolme mängu kokku võttes (0:2 kaotus Valgevenele, 1:0 võit Trinidad ja Tobago üle ning nüüd 1:1 viik Kõrgõzstaniga) ei ole Rüütli väga pettunud. Eelkõige, kuna need on ikkagi vaid ettevalmistuseks enne septembris jätkuvaid valikmänge. Augustikuine sõprusmäng Lätiga ei ole enam koht suurteks katsetusteks.

"Kolm erinevat mängu ja võib-olla mitte päris ühel tasemel, aga lõppkokkuvõttes mis seal ikka - kasu oli sellest väga palju, et saada augustikuuks selgem pilt. Tean nüüd enam-vähem, mis sügisel võiks toimuda," rääkis Rüütli ning rõhutas tänase mängu kohta: "Jalgpallis ega spordis ei ole kunagi garantiisid. Igal vastasel on omad variandid."