Rootslane tõmbas El Clasico eel Barcelona tuure maha (0)

Kõigi sarjade peale viimases kuues matšis murult võitjana lahkunud Barcelona ei suutnud Real Sociedadi vastu enamat 2:2 viigist.

Barcelona ja Real Madrid on juba mõnda aega Hispaania kõrgliigatabeli tipus ühte sammu käinud, kuid nüüd andsid katalaanid pealinlastele võimaluse nädalasisese El Clasico eel ohjad haarata. Kaebusi neil selle suhtes olla ei saa, sest Sociedad vääris kodus punkti igati.

Võõrustajad läksid tosina minuti järel penaltipunktilt juhtima, kui Sergio Busquets oli nurgalöögi ajal karistusalas kätele liiga vaba voli andnud. Barcelona tuli poolaja lõpuks tagasi ja läks teise alguses veel juhtimagi - Luis Suarez sai kirja värava pluss resultatiivse söödu.

Viimane sõna jäi aga 20-aastasele rootslasele Alexander Isakule, kes kasutas ära Marc-Andre ter Stegeni pillamise. Noor ründaja liitus sel suvel Sociedadiga Dortmundi Borussiast, kust ta oli kevadel laenatud Hollandi kõrgliigasse Willem II ridadesse. Algkoosseisu kuulus Isak Hispaania kõrgliigas alles kolmandat korda.

Real Sociedad - Barcelona 2:2 (1:1)
12. pen. Mikel Oyarzabal, 62. Alexander Isak - 38. Antoine Griezmann, 49. Luis Suarez

Granada - Levante 1:2 (0:0)