Rootsis kiskusid huligaanid legendaarse Henrik Larssoni pojalt särgi seljast (0)

Seitsmekordne Rootsi jalgpallimeister Helsingborgs IF kaotas kõrgliiga üleminekumängudel Halmstadtile ja langes esiliigasse. Seda ei suutnud taluda osa klubi fänne, kes laamendasid esmalt tribüünidel, tungisid siis platsile ja kiskusid oma klubi mängumehel Jordan Larssonil särgi seljast.

Viimati 2011. aastal Rootsi meistriks tulnud ning 23 aastat järjest kõrgliigas mänginud Helsingborg kaotas koduväljakul peetud kordusmängu 1:2 ja see tähendab, et koondtulemusega 3:2 tagas uueks aastaks koha kõrgseltskonnas Halmstad. Veel 82. minutil oli Helsingborgs seejuures kõrgliigakohas kinni, kui just Larsson nad juhtima viis, ent 87. minutil viigistas taanlane Marcus Mathisen penaltist ja 90. minutil lõi sama mees Halmstadi võiduvärava, vahendas Postimees.

Pärast lõpuvilet platsile tunginud ultrafännidele jäi ette Larsson, kellelt kisti särk seljast. Tavaliselt annavad fännid sellega mõista, et mängumees pole väärt nende klubi värve kandma. Olukord võinuks minna veel teravamaks, kuid fänne ja Larssonit jõudsid rahustama turvamehed. 19-aastane Larsson on Helsingborgi peatreeneri, kunagise Rootsi ründetähe Henrik Larssoni poeg.