Rootsi alistas Lõuna-Korea penaltist, mida ei julgenud kohtunik ise anda (0)

F-alagrupi teises mängus sai Rootsi 1:0 võidu Lõuna-Korea üle penaltist, mille määramiseks vajas El Salvadori kohtunik nii videokohtunike kui ka videoekraani abi.

Rootsi alustas mängu paremini ja oli kogu avapoolaja jooksul domineerivam pool. Ometi jõuti esimese tõsise löögini alles 21. minutil, kui Marcus Berg kuue meetri pealt löögile sai. Hyun-woo Cho takistas suurepärase tõrjega värava sündi.

Selle momendi kõrval ei olnud rootslastel aga ülemäära häid šansse. Aeg-ajalt nõelas kontratega Lõuna-Koreagi, ent ühtegi lööki raamidesse nad esimesel pooajal teha ei suutnud. 43. minutil nõudis Rootsi penaltit ja tundus, et õigusega, aga El Salvadori kohtunik Joel Aguilar otsustas seda mitte anda. Pärast seda sooritas Viktor Claesson veel ohtliku pealöögi, kuid see ei leidnud teed väravasse.

Teisele poolajale tegi Rootsi tormilise alguse, aga taas ei suudetud palli Cho selja taha suunata. Lõuna-Korea esimene tõsisem variant tekkis 52. minutil, kui Ja-Cheol Koo löök maandus postist valel pool küljevõrgus.

62. minutil kaotasid lõunakorealased rumalalt palli, kinkides kollasärkidele rünnaku. Kuigi rootslased esimese hooga liigohtlikuks ei muutunud, tõmbas Min-woo Kim Claessoni maha. Täiesti ilmselge penalti, aga ei peakohtunik Aguilar ega abikohtunik veast märku ei andnud. Lõuna-Korea tormas seepeale ise rünnakule, kuniks Aguilar ühel hetkel rünnaku peatas ja videoekraani vaatama läks. Poolteist minutit pärast vea tegemist määras Aguilar lõpuks penalti.

Palli taha asus Rootsi keskkaitsja ja kapten Andreas Granqvist, kes palli 65. minutil paremasse alumisse nurka virutas - Cho hüppas vasakule ehk Rootsi sai 1:0 ette.

Värava järel tõmbas Rootsi tuure maha ning lõpus oli lähedal ka Lõuna-Korea viigivärav, ent nelja üleminuti täitumisel sai Rootsi ikkagi kirja oma kolm võidupunkti, mis nad tabelis Mehhiko kõrvale tõstis. Järgmine mäng on rootslastel laupäeval, kui vastamisi minnakse nulli peal oleva Saksamaaga. Lõuna-Korea läheb punkte püüdma Mehhikolt.

Rootsi - Lõuna-Korea 1:0 (0:0)