Ronaldo eksis penaltil, kuid vedas Juventuse üheksanda järjestikuse tiitlini (0)

Torino Juventus on taas Itaalia meister. See sai selgeks Itaalia aja järgi pühapäeva õhtutundidel, kaks vooru enne hooaja lõppu, kui koduväljakul alistati 2:0 Sampdoria.

Cristiano Ronaldo viis kodumeeskonna juhtima avapoola seitsmendal üleminutil, kui külalised pühendasid kogu oma tähelepanu Juventuse karistuslöögi tõrjumisele, pannes ühe mehe veel müüri taha pikutamagi. Miralem Pjanic mängis aga karistuslöögi hoopis vasakule lahti ja kaitsjad kannult raputanud Ronaldo põrutas palli võrku.

Kuigi üldplaanis ründasid meeskonnad võrdselt ja tegid ka peaaegu ühepalju pealelööke, läks pall teiselgi korral väravasse Juventuse meeste jalast. Ronaldo lõi 67. minutil eemalt peale, Sampdoria väravavaht Emil Audero tõrjus ebaõnnestunult enda ette ja esimesena jõudis pallini Federico Bernardeschi. Veel kergemaks läks Juventuse olukord kümme minutit hiljem, kui külaliste poolkaitsja Morten Thorsby sai teise kollase kaardi ja jättis omad kümnekesi.

Juventusel ja Ronaldol oli võimalus skoori veel ilusamaks muuta, kuid portugallane lajatas 89. minutil penalti täiest jõust põiklatti. Võõrustajate võitu tänases mängus ja hooaja kokkuvõtte see siiski enam ei vääranud. Torino meeskonna tiitlivõitu saab iseloomustada mõne numbriga, mille hulgast ei puudu paratamatult arvestatav hulk Ronaldo isiklikku statistikat:

• 1 - Juventuse peatreener Maurizio Sarri võitis oma pika karjääri jooksul liigatiitli esimakordselt. Varema olid tema auhinnakapis vaid 2003. aastast pärinev Serie D karikavõistluste trofee ning mullu suvel Chelseaga saadud Euroopa liiga võit;
  • - kolm liigatiitlit Manchester Unitediga, kaks Real Madridiga ja nüüdsest kaks ka Juventusega, selline on Ronaldo isiklik saldo. Lisaks veel nipet-näpet nagu viis Meistrite liigat, mõned klubide MM-tiitlid, peoga koduseid karikad, rahvuskoondisega EM ja Rahvuste liiga ...
  • - üheksas tiitel järjest on see Juventusele. Itaalia liigat valitsetakse alates 2012. aastast;
  • 10 - nii mitu väravat on Ronaldo löönud pärast koroonapausi. Euroopa viies tippliigas on see parim näitaja, Raheem Sterlingule ja Robert Lewandowskile jäi kirja üheksa tabamust;
  • 19 - nii palju klubisid on Sarri alates 1990. aastast juhendanud enne Juventusesse jõudmist, 20. tõi lõpuks tiitli;
  • 31 - Ronaldol on kaks vooru enne hooaja lõppu koos just niisugune arv liigaväravaid, Juventuse rekordimees liigas on 32 tabamusega Felic Borel hooajast 1932/33;
  • 36 - selline arv tiitleid on Juventusel nüüd Serie A-s kokku;
  • 45 - niisuguse hulga väravaid on Ronaldo löönud hooajal 2019-20 klubi ja koondise eest, kulutades selleks 49 mängu;
  • 61 - Sarrist sai 61-aastasena vanim Serie A tiitli võitnud peatreener;
  • 89 - sellise arvu punkte võib hetkel 83 punkti peal olev Juventus hooaja kokkuvõttes maksimaalselt koguda, kui võidab ka viimased kaks mängu; eelmisest kaheksast tiitlist viis on tulnud suurema punktisummaga, kaks 87 ja üks 84 punktiga.

Juventus - Sampdoria 2:0 (1:0)