Riigihalduse minister andis Maarjamäe jalgpallihallile rohelise tule (0)

Foto: Levadia Facebook

Riigihalduse minister Jaak Aab andis heakskiidu Maarjamäele kommunismiohvrite memoriaali vahetusse lähedusse planeeritava Levadia sisehalli detailplaneeringuga jätkamisele, leides, et planeeringu koostamine pole kellegi õigusi rikkunud.

Aab tõi oma kirjas Tallinna linnapeale Mihhail Kõlvartile välja osapoolte seisukohad, kuid leidis lõplikult, et detaiplaneeringu kehtestamine kuulub kohaliku omavalitsuse pädevusse ning detaiplaneeringu koostamisel ei ole rikutud vastasosapoolte õigusi.

Aab lisas, et planeeringulahendusega mittenõustuvatel isikutel on võimalik linnaga saavutada kohtuväline kokkulepe või pöörduda edasi halduskohtusse, vahendas ERR.

Sisehalli rajamise vastu kinnistule Tuulenurga 1 olid muu hulgas justiitsministeerium, kommunismiohvrite memoriaali autorid, kohalikud elanikud ja ka näiteks Memento ning metsavendade liit.

REKLAAM

Lisaks avaldas Aab imestust, miks ignoreeriti memoriaali kavandamisel Levadia sisehalli planeeringut, mis algatati memoriaali omast aasta varem. Sellest teavitati memoriaali arhitektuurikonkurssi väljakuulutamise järel kõiki osapooli.

"Jääb arusaamatuks, miks memoriaali kavandamisel on ignoreeritud käimasolevat menetlust ning võetud seisukoht planeeringulahenduse sobimatuse osas, selle asemel, et memoriaali lahenduse väljatöötamisel koostatava detailplaneeringuga arvestada," kirjutas Aab.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK