Ribery debüüt tõi seitse väravat ja tõstatas küsimuse VAR-i kompetentsis (0)

Itaalia kõrgliigas pakuti vastukaaluks Juventuse võrdlemisi tuimale võidule absoluutne maiuspala, mis lõppes Napoli 4:3 triumfiga Fiorentina üle.

Viimase 25 aasta noorimat algrivistust kasutanud Fiorentina läks ootamatult juhtima, kui VAR väga pealiskaudse käega mängu eest külalisi penaltiga karistas. Poolajaks võttis Napoli aga eduseisu ikkagi sisse, sest esmalt kihutas Dries Mertens ristnurga poole võimsa kuuli ja seejärel teenis penalti, mille realiseeris Lorenzo Insigne.

Kui esimest, Fiorentinale määratud 11 meetri karistuslööki on veel võimalik õigustada, siis teise puhul vaatasid paljud Itaalia vutifännid - õigustatult - VAR-i otsa. Mertens läks selgelt otsima kaitsja jalga ja ei tabanud seda isegi korralikult, kuid heitis kõhuli. Peakohtunik määras penalti ja videokohtunikud olukorda ei sekkunud.

Fiorentina ei lubanud end aga muserdada ja nurgalöögist viigistati. Siis hakkasid pallid end posti äärde sättima: esmalt viis Napoli äärmiselt ebatõenäolise väravaga ette Jose Callejon, kuid Fiorentina suvine täiendus Kevin-Prince Boateng vastas vähemalt samaväärse tabamusega. Viimane sõna jäi siiski Napolile, kui Lorenzo Insigne - 163 sentimeetrit pikk! - mängiti kiirrünnakul värava ette ihuüksi ja sai peaga võrku sahistada. Kodumeeskonda ei päästnud isegi Franck Ribery, kelle Serie A debüüt piirdus tosina minutiga.

Fiorentina - Napoli 3:4 (1:2)
9. pen. Erick Pulgar, 51. Nikola Milenkovic, 65. Kevin-Prince Boateng - 38. Dries Mertens, 42. pen., 67. Lorenzo Insigne, 56. Jose Callejon