Resultatiivsed eestlased: Käit andis väravasöödu Rumeenias, Liivak Inglismaal (2)

Mattias Käit. Foto: FC Rapid 1923 / Facebook

Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit andis Rumeenia kõrgliigas hooaja kolmanda väravasöödu ja aitas Bukaresti Rapidi koduväljakul 3:0 võiduni.

Rapid otsustas mängu saatuse Sepsi OSK vastu 19 minutiga. Käit andis väravasöödu esimesele tabamusele, kui leidis viiendal minutil karistusala keskelt Marko Dugandzici, kes võttis esimese puutega palli omaks ja teisega lõi võrku. Dugandzic lõi Rapidi 13. minutil Rapidi kahe väravaga juhtima ja vormistas 19. minutil penaltipunktilt lõppseisu. Käit tegi täismängu.

Rapid asub liigatabelis 41 punktiga kolmandal kohal. Joonas Tamme tööandja FCSB, kes mängib pühapäeval võõrsil Hermannstadtiga, on kolme punkti kaugusel neljandal tabelireal. Brent Lepistu uus koduklubi Mioveni paikneb üheksa punktiga viimasel kohal, aga võib lisa saada laupäeval, kui kodus minnakse vastamisi Petroluliga.

Frank Liivak ja Bogdan Vaštšuk kuulusid Iirimaa kõrgliigaklubi Sligo Roversi algkoosseisu, kui Inglismaal alistati kontrollmängus 5:1 Fleetwood Town, kes mängib League One'is ehk Inglismaa tugevuselt kolmandas liigas. Eesti koondislased vahetati pärast 1:0 võiduga lõppenud avapoolaega välja. Liivak andis avaväravale resultatiivse söödu.

Sligo Roversi liigarivaal St Patrick's Athletic, kuhu siirdus hiljuti Vladislav Kreida, tegi suletud uste taga kontrollmängus 1:1 viigi Iirimaa esiliigaklubi Galway Unitediga.