RB Leipzigile kõigest viik, Schalke naasis Bundesligasse punase kaardi ja kaotusega (0)

RB Leipzigi ründaja Christopher Nkunku. Foto: Scanpix / Reuters / Andreas Gebert

Saksamaa Bundesliga avavooru lõpetasid kaks pühapäevast kohtumist. Ainsana sai võidurõõmu maitsta FC Köln, kindla soosikuna platsile läinud RB Leipzig pidi rahulduma viigiga.

Eelmisel hooajal neljanda koha saanud ja taas Meistrite liigasse kvalifitseerunud Leipzig läks kohtumist juba 8. minutil Christopher Nkunku tabamusest juhtima, aga kodupubliku rõõmuks seadis Naouirou Ahamada 31. minutil jalule viigi.

Leipzig võitis pealelöökide arvestuse 27:11, raami läinud pealelöökide arvestuse 9:2 ja nurgalöökide arvestuse 9:1, ent Stuttgarti väravat kaitsnud Florian Mülleri arvele kogunes kaheksa tõrjet, mis tagasid mullu Bundesliga 15. kohaga lõpetanud kodumeeskonnale väärtusliku viigipunkti.

Bundesliga õhtuses kohtumises võõrustas FC Köln mullu 2. Bundesligas mänginud suurklubi Gelsenkircheni Schalket. Kõrgliigasse naasmist tähistanud mäng läks Schalke aia taha, sest 35. minutil jäädi Dominick Drexleri punase kaardi tõttu arvulisse vähemusse.

Avapoolajal väravaid siiski ei nähtud. Vaheaja järel hakkas aga skoor kasvama. Esmalt viis Luca Killian 49. minutil Kölni kohtumist juhtima. 62. minutil suurendas Florian Kainz võõrustajate eduseisu 2:0 peale.

76. minutil läks mäng jälle huvitavaks, sest Schalke teenis vasakult äärelt karistuslöögi. Thomas Ouwejani perfektse tsenderduse suunas peaga sihile Marius Bülter. Schalke viigilootus püsis kõigest neli minutit, sest 80. minutil lõi Dejan Ljubicic Kölni 3:1 ette, mis jäi ka lõppskooriks.

Stuttgart - RB Leipzig 1:1 (1:1)