Rassismiskandaal Hispaania kõrgliigas: süüdistatav jätkas pausi järel mängu, ohver jäi riietusruumi (video!) (0)

Mouctar Diakhaby (nr 12) lahkub kaaslase saatel platsilt. Foto: Scanpix / Roman Rios / EPA

Cadizi ja Valencia vaheline Hispaania kõrgliiga kohtumine jäi 30. minutil pooleli, kui rassistlike solvangute osaliseks saanud Mouctar Diakhaby toetuseks kogu Valencia platsilt lahkus.

Cadizi kaitsja Cala viis omad 14. minutil juhtima, aga viis minutit hiljem tõi Kevin Gameiro tabloole viigiseisu. Mõni aeg hiljem jäi aga mäng pooleli. Videopildist on selgelt näha, et pärast omavahelist kontakti hakkab Diakhaby järsku Calat taga ajama. Kulmineerus olukord sellega, et mõlemad meeskonnad lahkusid platsilt.

Umbes veerand tundi hiljem sai mäng jätku. Valencia teatel soovis rassistlike solvangutega kostitatud Diakhaby, et tema kaaslased naaseksid platsile. Prantsusmaa kaitsja ise vahetati välja ja teda asendas Hugo Guillamon. Rassistlikus rünnakus süüdistatud Cala jätkas väljakul.

Kuna kohtumine veel käib, siis pole asjaosalised olukorda täpsemalt kommenteerinud. Valencia teates on aga selgelt kirjas, et Diakhaby sai rassistliku rünnaku osaliseks.

Täiendatud pärast lõpuvilet: 88. minuti Marcos Mauro pealöögist teenis Cadiz 2:1 võidu ja tõusis sellega 13. kohale, Valenciast vaid punkti kaugusele.