Rasmus Voolaid: Venemaa kui klassikaline koolipoiss eksamil (0)

Venemaa ja Iraan sõbrunemas. Foto: Valeri Mänd

Venemaa koondis andis kodusele MM-ile korraliku stardipaugu, kui Saudi Araabia oma pragmaatilise taktikaga platsil üle mängiti. Jälgisin kohtumist Peterburis üles seatud MM-i ametlikus fännialas ning seal valitsesid mängu Venemaa ja Iraan.

Esiteks Venemaa toetajad enne ja pärast mängu. Ma arvan, et ei pane palju mööda, liikudes mälus tagasi kooliaega, mil tõestasin underdogina mõnel eksamil nii endale kui ka teistele, minu suhtes pessimistlikult meelestatutele, et midagi on mulle õpitust ajaga külge jäänud küll.

Venemaa peksti enne MM-i nii mutta kui vähegi sai, neisse ei usutud. "Avamängus kohtuvad kaks kõige madalama FIFA rankinguga koondist" jutud jäid kõlama ja Venemaast ei loodetud väga midagi. Kuid tegelikult on ka neile natuke seda jalgpallioskust ikka külge jäänud ja seda eilsel eksamil ka tõestati.

Fännide kergelt pingestatud suhtumisest annab ilmekalt märku fakt, et päriselt ei uskunud Venemaa poolehoidjad veel ka pärast esimest tabamust. See juubeldus, mis Peterburis esimese tabamuse järgselt kostus, oli ikka veel natuke häbelik ja segatud uskmatuse tundega. Päriselt vallandusid emotsioonid alles oma Hispaania võluri Denis Tšerõševi värava järel. See kergendus, mis punases särgis fännide silmist vastu vaatas, oli küll võrreldav minu eksamijärgse rahuloluga.

REKLAAM

Venemaa pole alates 1986. aastast MM-il alagrupist edasi pääsenud. Kuidas seekord? Realistiks jäädes saadi eile jagu küll kõige väiksemast, aga emotsionaalselt kõige vastikumast takistusest.

Venemaalaste kõrval olid eile Peterburi fänniala vaieldamatuteks peremeesteks Iraani toetajad. Nõukogude ajast alates venelastega häid suhteid omanud iraanlased lõid kaks kärbest ühe hoobiga, kui said nautida Saudi Araabia suurt kaotust.

"Russia! Russia! Russia! Russia! Russia!" rõõmustasid Iraani särkides jalkafännid jalutades mööda Nevski prospekti, mille lõpetuseks paar korda viisakusest ka "Iran! Iran!" karjuti. Saudidega on neil juba ajalooliselt kana kitkuda ning praegu käib heitlus islamimaailma juhtpositsiooni nimel. Mis meeleolud valitsevad nende seas pärast mängu Marokoga, selgub juba täna. Oodata pole palju. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK