Rahvaliiga meeskond hakkas karikasarjas Heliosele kõvasti vastu (1)

Evald Tipneri karikasarjas selgus teine veerandfinalist, kui Esiliiga B-s mängiv Võru Helios sai võõrsil 1:0 jagu Rahvaliigas pallivast Rasmus Värki Jalgpallikoolist.

Kohtumise ainsa värava lõi 65. minutil Raul Rebane. Helios on teine sel hooajal veerandfinaali jõudnud meeskond, enne neid oli edasipääsu juba kindlustanud Kohtla-Järve JK Järve.

Ehkki Rasmus Värki Jalgpallikool mängib Rahvaliigas, kuulus nende ridadesse tänaseski mängus hulk mehi, kellel kogemusi kõrgemalt tasemelt. Meeskonna kaptenipaela kandis Premium liiga tabelijuhi FC Flora abitreener Joel Indermitte, kes on pidanud kaks kohtumist ka Eesti A-koondises ning mänginud meistriliigas Viljandi Tuleviku, FC Viljandi, Kuressaare ja Paide Linnameeskonna eest.

Lisaks talle on kõrgliigas varem platsil käinud näiteks Samuel Vard (Rakvere Tarvas, Pärnu Vaprus), Erkki Kubber (FC Flora, Viljandi Tulevik, Tarvas) ja Andrei Sadovoi (Tartu Tammeka), mitu mängijat on aga esindanud erinevates vanuseklassides Eesti noortekoondiseid.

Evald Tipneri karikasarja kaheksandikfinaalide põnevuskohtumised peetakse oktoobri lõpus, kui esmalt võõrustab FCI Levadia 23. oktoobril Nõmme Kaljut. Samal päeval lähevad 1/16 finaalis vastamisi FC Flora ja Maardu Linnameeskond, paari võitjat ootab nädal hiljem ehk 30. oktoobril kaheksandikfinaalis Paide Linnameeskond. Nii 23. kui ka 30. oktoobri kaheksandikfinaali näitab otsepildis Soccernet.ee.