Raevunud Zahovaiko teine intervjuu: miks kohtunik Levadia meestega naljatles? Kas see on fair play? (11)

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko andis pärast FCI Levadialt saadud 0:3 kaotust ETV otse-eetris värvika intervjuu, kus oli kriitiline Paide jaoks mitu ränka otsust teinud kohtuniku Grigori Ošomkovi suhtes.

Kui Soccernet.ee Zahovaikoga paarkümmend minutit hiljem vestles, polnud Paide peatreeneri emotsioonid lahtunud. "Mis ma seal teleintervjuus ikka väga ütlesin? Olin väga rahulik ja kirjeldasin oma emotsiooni, mis mängu vaadates tekkis. Kahtlemata tuleb täna kahjuks rääkida punase kaardi olukorrast, sest tabeliliidrite kohtumisest on see igatpidi määrav.

Kurb, et kui sa ei saa aru, mis on mängus kaalul ja lased Levadia leeril ennast niimoodi mõjutada ... ja läbi selle muuta oma otsust selliseks nagu ta muutis, siis kahtlemata peab selle eest vastutama ja aru saama, et paned ühe võistkonna väga raskesse seisu. Vähemus Levadia vastu on äärmiselt keeruline väljakutse.

Esimese poolaja üks teine otsus on ka minu karjääris esmakordne kogemus. Teenisime oma intensiivsuse ja survega poolaja lõpufaasis penalti ja ma kuulen esmakordselt, et kohtunik ütleb lööjale, et kui sa praegu ära ei löö, siis ma lõpetan vilega ära. See on ju mängijale surve avaldamine.

REKLAAM

Kuidas on võimalik, et peakohtunikuna võtad vastu otsuse mängijat niimoodi mentaalselt survestama hakata? Veel sellise kaaluga mängus? See on sügismäng, sõbrakene. See pole kevadmäng, kus hooaja jooksul on veel võimalik asju lappida. Mina pole varem kuulnud ja minu hinnangul pole see okei, aga me elasime selle üle.

Aga nüüd püüa minu vaatevinklist aru saada. Vaheajal rääkisime võistkonnaga jutud ära. Need ütlesid, et ei tohi kaotada pead, vaid tuleb edasi oma mängu vastasele peale suruda. Oluline oli minna sama emotsiooniga platsile ning juhtnöörid olid, et võtta tuleb riske ja seda peavad tegema ka keskkaitsjad.

Antud hetkel on pettumus hästi suur. Minus pulbitsev raev aga megasuur. Miks? Sest kui avapoolajal on väljakukohtuniku poolt tehtud kaks säärast otsust ning tuled treenerina teisele poolajal ja näed esimese asjana, kuidas peakohtunik ja teda ümbritsevad Levadia mängijad peavad lõbusat vestlust. No tõesti… see tõstatab minu jaoks mingeid küsimusi. Kas see on fair play uus tase? Andke andeks. Mina treenerina ei taha sellist asja näha.

Mulle väga meeldiks, et õigust mõista tulles saab kohtunik aru, mis on kaalul ja tuleb vastutada. Aga tuleb olla neutraalne. Eksida võid ja see on normaalne. Aga ära näita oma kehakeelega, et oled ühe võistkonna sõber. Et sa naljatad, astud dialoogi ja sul on fun seal olla. Sest sellega saadad sa vale sõnumi mulle ja teistele. Mulle see ei meeldi ja minu jaoks on see häbiväärne lugu," rääkis Zahovaiko.

Paide kaotab nüüd Levadiale juba 12 punktiga, kusjuures tabeliliidril on veel üks mäng varuks. Kuidas see nukker olukord mulluse hõbedameeskonna Paide moraalile mõjub? "Meie võistkonnas on piisavalt kogemust, et hoida moraali kõrgena. Olime vahetult enne mängu tagaajaja rollis ja teadvustasime, et kui kaotame, on seis kehvem. Teadvustasime endale, et see mäng on kõik või mitte midagi. Kahju, et tulemus vormus välja sellisel kujul.

Aga kas keegi ootas eile, et FC Kuressaare võidab 3:0 Nõmme Kaljut? Vot ei oodanud ju. Ja seepärast ei tohigi nüüd masendusse sattuda, sest tänavu on kõik võistkonnad väga kõvasti juurde pannud ja üllatusi võib tulla veel. Loomulikult on kahju olla olukorras, kus kõik ei sõltu enam iseendast, vaid tuleb loota ka teiste abile, aga mine sa tea, mis üllatused tulevad. Ja tippudel on omavahel ka veel üksjagu mänge pidamata," lausus Zahovaiko.

Samas nõustus Paide peatreener, et lihtsate vigade vältimise osas on neil parandamisruumi. "Ei oota enam võistkonnalt selliseid vigu. Ma ju tean, et oleme sellest välja kasvanud. Aga no näed – juhtub ikka ja juhtub ka meiega. Tühja koha pealt väike eksimus, mis päädis 2:0 väravaga. Valus löök, aga see kuulub tippjalgpalli juurde, et eksitakse ja eksimused on valusad.

Täna olime meie valusa õppetunni saanud pool. Aga meie hoiak ja mentaliteet olid kõrgel tasemel. Me ei andnud alla, tahtsime ja üritasime. Meil oli paar head momenti, mis jäid kahjuks realiseerimata. Aga me ei pea häbenema, sest võistkond näitas vähemuses edasi võitlemisega väga head iseloomu," kõlas Zahovaiko hinnang.

SEOTUD MÄNGUD
11 kommentaari

flo   •  
(82.131.24.***)
Ošomkovi vile on juba aastaid Levadia kasuks ja ta ei varjagi seda
peeter sai   •  
(86.110.44.***)
vähegi vutti mõistev ja erapooletult mõtlev vaataja v liidu funktsionäär saab aru, et kohtunik oli levadia mees, kahtlusteta
Kaitz Luita   •  
(194.204.52.***)
Koppelit ei lastudki see voor peale, päras Tuleviku Tammeka mängu eksimust või?
Minu hinnangul top3 negatiivses mõttes on Tarajev Koppel ja Osomkov.
IUdutuli   •  
(90.190.242.***)
Lihtsalt nii huvi pärast – miks Ošomkov Levadia poolt peaks olema?
V V   •  
(46.131.60.***)
Omal ajal kui Ošomkov oma esimesi vilesid tegi, olin ka väga kriitiline tema suunas. Praeguseks usun siiralt, et tegu liiga top3 kohtunikuga.

Mitmes mõttes väga Fisheri käekirjaga kohtunik, kes oskab mängijatega suhelda, oskab end platsil kehtestada ja keda mängijad austavad. Tänane mäng pigem kinnitas seda, sest nõrga kohtuniku käe all oleks see mäng väga käest ära läinud.

Mul udutulega sama küsimus, et miks peaks ta ühe klubi poolt olema? Tema vilede ajalugu seda küll kuskilt otsast ei näita. Oleks huvitav mingeid näiteid selle kohta kuulda või on tegu lihtsalt emotsionaalse lahmimisega?
x0joe0x2   •  
(88.196.83.***)
VV-ga olen yhest otsast täiesti nõus sellega, et Ošomkovi ajalugu küll ei näita, et oleks kuidagi leva poolt. Pigem klubisiseselt öeldakse enne mänge naljaga-pooleks, et võit on ebatõenäoline tulema, kui Grigori kohtunik parasjagu on. Muidugi tõele au andes, siis frischeri ja tohveriga on lood palju hullemad. Ja veel seda, et päris top3 kohtunike hulka ma ei lisaks ošomkovit ega frischerit kumbagi. Ošomkovit kuna ei tundu just kõige kindlama joonega ja kindlamate otsusteg ning Frischerit kuna tema vastupidi on oma otsustes väga kindel, kuigi tihti läheb valesti.
V V   •  
(46.131.60.***)
Aga noh kuna kohtunike maailm ja nende hinnangud on raskemini kättesaadavad kui riigisaldused, siis vilemeeste tegelikku headust teab vist ainult kitsas ring Uno Tutki ümber...
jkj   •  
(81.90.125.***)
No kollane oleks olnud õigem otsus, ei lennanud yusif meelega sisse lihtsalt võitluslik olukord. Pendla olukord poolaja lõpus oli üllatavalt õige otsus. Seda seljaga pallipoole küünarnukipihta löömine ja pennal tundub kahtlane, aga reeglit täpselt ei tea.
Jaak   •  
(62.65.211.***)
Need kõik on sellised otsused,kus paberil oleks ka vastupidine otsus õige ja see emotsionaalseks teebki,et kõik kohtuniku valikud läksid Paide kahjuks.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Tundub jabur, et peale MÄNGULIST penaltit ei lasta olukord lõpuni mängida ja öeldakse, et löök ja see on ka olukorra lõpp.

Mängulises penaltis on võimalused:
1. Lööja lööb mööda
2. Väravavaht tõrjub
3. Väravavaht tõrjub enda ette ja lüüakse kohe värav

See pole õige, kui kohtunik välistab 3. võimaluse. See on ühe meeskonna eelistamine.
Mis järgmiseks? " jah, luban nurgalöögi lahti mängida, aga kohe kui on puude on ka mäng läbi. Vahet pole, kas sellest puutest pall värava läheks
A. Polõnski   •  
(88.196.48.***)
Ju kohtunikul ja Levadia mängijatel oli lõbus, kui naljatasid. Kas see peab just nii avalikult käima, et kõrval vaatajal kahtlused tekivad.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK