Püsivaks peatreeneriks saanud Voolaid kergendust ei tunne: kui sul on kerge, siis sa ei arene (2)

Foto: Oliver Tsupsman

Viis kuud Eesti koondise peatreeneri kohusetäitjana töötanud Karel Voolaid (42) sai Eesti Jalgpalli Liidult aastase lepingu rahvusesinduse edaspidiseks juhendamiseks. Juba varem selle töö osas ambitsiooni näidanud Voolaid enda jaoks positiivse otsuse järel kergendust ei tunne.

"Arvatavasti see vastutus ajas ainult kasvab. Kui saad vanemaks tekib kogemus, kus sa oskad näha kaugemale ja suuremat pilti. Mida noorem oled, seda lähemale näed," lausus Voolaid tänasel pressikonverentsil. "Ma ei nimeta seda kergenduseks, sest kui sul on kerge, siis sa ei arene. Sa pead heas mõttes positiivset vastutust kandma, sest nii sa arened."

Ta jätkas: "See sama uks, kust ma ennist välja astusin, koolitusruumist, seal teisel pool on huvitavaid tüüpe, kelle mõju lähiaastatel Eesti jalgpallile on suur. Tunnen vastutust üleüldise jalgpalli arendamise ees, kas läbi koolituste või koondisemängude."

Koos Voolaidiga jätkavad uuel aastal Eesti A-koondise treeneritena ka tema senine tiim: Mario Hansi, Aivar Anniste, Mart Poom, Vladimir Vassiljev ja Ott Meerits.

REKLAAM

Voolaid rääkis, et senised viis kuud õpetasid talle väga palju nii detailides kui ka suuremas pildis: "Tegelikult paljudele endale püstitatud küsimustele sain vastused, aga päris palju mõtteid jäi ka õhku. Olen ka Aivar Pohlakuga suhelnud sel teemal. Ka meil treeneritena on vaja reaalsuses saada vastuseid ja kuskil ajas mitte ainult teadmisi, aga ka heas mõttes suunamisi, kuidas või milliste mõtetega edasi liikuda. Viskasin endale õhku mitmeid kolme punktiga lauseid, millele pean treenerina vastuseid leidma, et ise edasi liikuda.

Teatud metoodikate ja suhtlemisvõtete jaoks, mida olen koolitustel edasi kandnud meie treeneritele, sain häid vastuseid. Sain päris palju vastuseid, kuidas läheneda mängijatele individuaalselt. Suures pildis on see väike detail. Aga sain teadmise ka selle osas, kuidas võistkonda ette valmistada Saksamaa mänguks, kui mängijad on korraliku ketuka järel punaste põskedega. Mida teha, et ta poleks hirmul selle ees, et korduks see, mis varem juhtus. Sain väga palju juurde."

Järgmisel aastal ootavad Eesti koondist kevadel maavõistlused, suvel maavõistlus ja Balti turniir ning sügisel Rahvuste liiga. Milliste eesmärkidega neile läheneda? "Sõltub sellest, milliseks täpselt vastaste nimistu kujuneb ja milline on kevadel Eesti koondise mängijate individuaalne hetkeseis. Siis saab vaadata, kuidas saab võistkonna samm-saavul edasiviimist jätkata ja kus tuleb väga hoolega vaadata, kus saab selgelt tulemust teha ja millised on mängud, kus saab teatud mängijatele või noorematele võimalust anda. Ei olnud nii, et tõime lihtsalt noored sisse ja nüüd on kõik. See protsess peab jätkuma. Treenerina tahaksin pakkuda tulemust fännidele, publikule ja meie organisatsioonile, mis seda vajab," ütles Voolaid.

Aivar Pohlak on öelnud, et Eesti koondise selge eesmärk on uuel aastal Balti turniir võita. Voolaid: "Ma ei tea ühtegi treenerit, kes oleks läinud Balti turniirile, et seda mitte võita. Kõikidega ei ole üks-ühele rääkinud, kas keegi on läinud teist või kolmandat kohta võtma. Meie läheme võitma, aga lätlased ja leedukad tahavad ka seda. Tundub, et neile on see kinnisidee. See on vaja viia ka meie meesteni, et naabrile peab põhimõtteliselt ära panema. Ja on vaja, et see tunne oleks juba ka noortekoondiste mängijate sees."

Rahvuste liiga osas arvas peatreener, et seal ootavad meid vastaseid, kes peavad olema möödupuuks. "Kindlasti tahaks selliste koondistega väärikalt mängida ja tulemust teha," ütles ta.

2 kommentaari

Wingback   •  
(213.180.19.***)
Maailm on täis edukaid, kogemustega ja edulugudega treenereid, aga meile ei sobi mitte ükski neist? Ainult kohalik, kellel puudub ette näidata mõni edulugu. Miks see on meile sobiv suund, mitte ei mõista!
Astro Tasku   •  
(90.191.243.***)
Sellel treeneril on annet .

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK