Punktikaotus Lõuna-Itaalias: Handanovici eriskummaline äpardus lõpetas Interi 11-mängulise võiduseeria (0)

Romelu Lukaku tabas nii latti kui ka posti, kuid sellest palju abi ei olnud. Foto. Scanpix / Ciro De Luca / Reuters

Itaalias kindlat liidripositsiooni omav Milano Inter külastas täna riigi lõunaosas paiknevat Napolit. Võõrustajad suutsid moepealinlaste elu suhteliselt keeruliseks teha ning kuigi esialgu mindi ka juhtima, siis lõpuks lepiti viigiseisul. Sellega katkes ka Interi üksteist (!) liigamatši kestnud võiduseeria.

Kui paar hooaega tagasi oli Napoli liiga püsielanik esikolmikus, siis Antonio Conte juhendamise all haaras selle positsooni Inter. Mullu jäi neil tiitlist puudu vaid üksainus punkt ning tänavu on seitse vooru enne hooaja lõppu teenitud lausa üheksapunktiline eduseis. Ka Napoli enda vastu on näidatud head mängu: enne tänast oli neil kirjas kaks järjestikuses liigavõitu ehk midagi, mida ei suudetud kordagi eelneva 20 aasta jooksul.

Kohtumise esimeses pooles domineerisid selgelt võõrustajad, ent ühtegi konkreetset võimalust nad vormistada ei suutnud. Poole tunni möödudes said hoopis Interi mängijad parajalt segadust tekitada. Esiteks pääses Matteo Darmian üks-ühele jooksma, kuid otsustas viimasel hetkel sööta ja seega olukorra luhata. Paar minutit hiljem saatis Marcelo Brozovic kauglöögi värava suunas ning sellele sutsas jala vahele Romelu Lukaku, kuid sealt edasi lendas pall hoopis latti.

Napoli järgmine rünnak oli aga eriti koomiline. Sinisärkide kapten Lorenzo Insigne mängis ilusa söödumänguga end kaitseliinist mööda ja lükkas palli kasti, kust vastaste kiiper Samir Handanovic selle sülle püüdis. Sloveen kukkus seejärel aga ümber ja kui tema oma kaitsja Stefan de Vrij talle pihta läks, siis veeres pall kuidagimoodi omaenda väravasse ... 1:0.

Poolaja lõpus värisesid väravaraamid korra veel, kui Christian Erikseni tsenderdus tabas Lukaku kõhulihaseid. Nagu aga kümmekond minutit varem, siis ka nüüd põrkas pall belglase rikošetist posti. Tänavu 29 mänguga 21 väravat löönud mehel ei olnud seekord lihtsalt piisavalt õnne.

Teise poolaja avaminutitel haaras initsiatiivi Inter, kes sai kontrarünnakuid kui räästa alt vihma. Värav oli pikalt õhus ning lõpuks - 55. minutil - see ka tuli. Pall veeres Napoli trahvikasti serva, kuhu tormas suure hooga Eriksen, kes pani mänguvahendi läbi õhu vihisema ning kuigi Alex Meret tegi vägeva hüppe, siis kasu sellest polnud. Pall lendas kindlalt alumisse nurka - 1:1.

Matši lõpp kulges nii nagu suurtel mängudel ikka: mõlemad otsisid oma võiduväravat ja teenisid paar head võimalust. Seekord said aga särada mõlema meeskonna kaitsjad. Korra tegi supertaklamise Stefan de Vrij ning lõpusekunditel vastas samaga Kostas Manolas.

Seega jäigi tabloole viigiseis, millega võib pigem rohkem rahul olla Inter. Moepealinlaste jaoks oli tegemist ühe viimase keerulisemat sorti matšiga ehk igasugune punktilisa on neile teretulnud. Kuna Napoli paikneb aga tulise Meistrite liiga koha heitluses, siis nemad viigiga liialt rahul ei saa olla.

Napoli - Milano Inter 1:1 (1:0)