Punktid jäävad Leetu (2)

Vahel piisab vaid ühest momendist, mis ära kasutatakse - Eesti tõestas seda kuu aega tagasi kodus Sloveenia vastu, nüüd aga nägime seda ise ootamatult soojas Vilniuse sügisõhtus.

Südikalt võidelnud, kuid kaitsefaasis pisut palju eksinud eestlased langesid Saulius Mikoliunase 76. minuti tabamusele. Sealjuures lõpetati mäng vähemuses, sest 85. minutil sai oma teise kollase kaardi Ken Kallaste, kes jätab seetõttu vahele pühapäevase kohtumise Inglismaaga.

Närviline avapoolaeg

Oodatud mäng erinevate Tallinna staadionite kompotti meenutaval Vilniuse LFF staadionil algas nii, nagu niivõrd tähtsa mängu kohta arvata oli - pisut kompavalt, kuid siiski mõlema meeskonna poolt hea keskendumisega.

Esimene tõeliselt ärev moment ei lasknud end aga kaua oodata - seitsmendal minutil mängiti kenasti kaitseliini taha vabaks leedukate ründekoll Deivydas Matulevicius, vigastatud Igor Morozovi asemel keskkaitses alustanud Alo Bärengrub talle järele ei jõudnud, aga olukorra päästis sinisärkide (seekord aga ikkagi valgesärkide) puurilukk Sergei Pareiko, kelle õigeaegne vastutulek võimaldas tal Targu Jiu Pandurii tormaja löögi tõrjuda.

Mäng jätkus pigem kodumeeskonna dikteerimisel, kuigi omad üksikud rünnakud olid ka Eesti meestel. Head teravust näitas esmalt vasakul ning pärastpoole paremal äärel Sergei Zenjov, üks hea šanss oli ka Ilja Antonovil.

Pareiko kaitstava värava taga paiknenud Leedu fännisektori panid ahhetama ja ohhetama aga eelkõige leedukate kauglöögid - paaril korral lubasid Eesti kaitsemehed leedukaid proovima paarikümne meetri pealt, aga meie õnneks ükski neist üritustest päris ohtlikuks ei saanud. Ühe korra pidi siiski sekkuma ka Pareiko, kui 39. minutil tõrjus mees Matuleviciuse värava keskele suunatud pommi.

Poolaja lõpp muutus eestlaste poolelt aga üha ärevamaks ning kuigi päris ühemõttelisi võimalusi kollastes särkides mänginud mehed endale ei ehitanud, siis pall püsis üha enam siiski eestlaste väljakupoolel ning Magnus Pehrssonil vaheajal kõigega kindlasti rahul olla ei saanud.

Ühest piisab

Tundus, et Pehrssoni riietusruumis jagatud näpunäidetel oli mõju - teist kolmveerandtundi mängisid eestlased tunduvalt isukamalt ja positiivsema mängujoonisega kui esimest. Pall liikus valgete särkide vahel enam kui kollaste särkide vahel ning kui välja arvata paar Leedu poolvõimalust kolmveerandtunni avaminuteil ning kenasti töötas ka kaitsemäng.

Seda aga kuni 75. minutini. Esmalt pääses luhtunud Eesti rünnaku järel ohtlikult löögile Fedor Cernych, kuid Sergei Pareiko tõrjus palli korneriks. Nurgalöögi jätkuolukorras ei suutnud Pareiko aga enda valdusesse haarata väravaesisel ringi põrganud palli, see surati tagasi värava alla, kust sukeldas selle peaga võrku vahetusmees Saulius Mikoliunas - 1:0.

Eesti vastas vahetustega. Sekkusid nii pisivigastuse tõttu pingilt alustanud Konstantin Vassiljev kui ka Sloveenia-mängu heeros Ats Purje.

Viis minutit enne mängu lõppu muutus Eesti olukord veelgi raskemaks - lubava rünnaku peatamise eest sai oma teise hoiatuse Ken Kallaste ning mäng tuli eestlastel lõpetada kümnekesi.

Vähemuses Eesti suutis lõpuminutitel veel meeleheitliku surve peale panna, kuid oma väheseid võimalusi Ats Purje ära kasutada ei suudetud ning kojusõidu ajal vaatab tabelist endiselt vastu kolm punkti.