PSG teist korda nurka surunud Manchester City marssis unelmate finaali (0)

Meistrite liiga esimene finalist on Manchester City, kes alistas korduskohtumises PSG 2:0 ja pääses koondskooriga 4:1 kindlalt edasi.

Kuigi teravamalt alustas väravat vajanud PSG, avas skoori juba 11. minutil City. Väravavaht Ederson leidis ülipika sööduga vasakult äärelt Oleksandr Zintšenko, kes saatis madala palli karistusalasse. Kevin de Bruyne löök blokeeriti, ent pall jõudis Riyad Mahrezile, kes selle väravasse saatis.

PSG poolel tabas Marquinhos küll latti, ent raamide vahele läinud lööke külalised avapoolajal teha ei suutnudki. Teise kolmveerandtunni alguses ehmatas City vastaseid järjekordselt kõrge pressinguga ning vormistas viimaks vasturünnakuga ka edasipääsu. Taas kord oli täpne Mahrez, kellele jäi de Bruyne ja Phil Fodeni hea eeltöö järel mõnelt meetrilt vormistamise vaev.

Kohtumise lõpp läks inetuks, sest 69. minutil eemaldati Fernandinhot jalaga löönud Angel di Maria. Ühtlasi tähendas see, et PSG lõpetas poolfinaalis mõlemad kohtumised vähemuses. Lisaks tegid PSG mängijad veel mitu ebavajalikult jõulist viga, kuid peakohtunik Björn Kuipers suutis mängu kollaste kaartidega kontrolli all hoida.

Lõpuvile tähistas City 2:0 võitu ja klubi ajaloos esmakordselt Meistrite liiga finaali pääsemist. Kolmapäeva õhtul selgitavad Londonis nende vastase Chelsea ja Real Madrid, nädala tagune avamäng Hispaania pealinnas lõppes 1:1 viigiga.

Manchester City - PSG 2:0 (1:0) kahe mängu kokkuvõttes skooriga 4:1 edasi City