Prosal jäi valusalt otsene konkurent alistamata, lähirivaalile kaotasid ka Kauber, Aarna ja Raadik (0)

Albert Prosa. Foto: ess.fi

Eesti ründaja Albert Prosa koduklubi Turu Palloseura jäi Soome kõrgliiga 29. voorus valusalt ilma võidust lähikonkurendi üle.

TPS võitis võõrsil Mariehamni vastu avapoolaja 2:1 ning oli sama seisuga ka matši võitmas, ent 90. minutil jõudis Ahvenamaa klubi 2:2 viigini.

Varus alustanud Prosa sekkus oma klubi esimese vahetusmehena platsile 68. minutil. Liigatabelis säilitas Mariehamn viigiga oma 10. koha. 26 silma kogunud TPS on neist täpselt ühe punkti kaugusel ja hetkel 11. ehk üleminekumängudele viival kohal.

Soome esiliigas lasi seejuures Kevin Kauberi koduklubi EIF täna kasutamata võimaluse tõusta tagasi teisele ehk kõrgliiga üleminekumängudele viivale kohale, kui kodus kaotati 1683 pealtvaataja ees 0:3 oma otsesele rivaalile HIFK-ile. Kauber kuulus põhikoosseisu, teenis 48. minutil kollase kaardi ja vahetati 80. minutil 0:1 kaotusseisus olles puhkama.

Soome naiste meistriliigas loovutas eestlannade Pille Raadiku ja Signy Aarna koduklubi Aland United oma teise koha, kui 0:1 kaotati endast mööda tõusnud Vantaa PK-35-le. Ründaja Aarna ja kaitsja Raadik said mõlemad kirja täismängu. Liigatabelis on Aland nüüd 43 punktiga kolmas, Vantaa 45 punktiga teine ja täna suure võidu saanud HJK 47 silmaga liider. Hooaja lõpuni jääb veel kaks vooru.