Prosa tuleb tagasi: 29-aastaselt ei peaks veel karjääri lõpetamisele mõtlema (4)

Prosa lõi mullu kümne mänguga kolm väravat. Foto: Imre Pühvel

Eelmisel hooajal Tartu Tammekas mänginud, aga raskelt põlve vigastanud Albert Prosa jättis uue hooaja esimese poole vahele, aga teeb sihikindlalt tööd, et juulis taas mõne klubiga liituda.

Prosa vigastas põlve mullu mais ja talvel treenis ta küll nii TJK Legioni kui Narva Transiga, aga päris terveks ta end kuulutada pole saanud. Soccernet.ee-le antud usutluses andis Prosa teada, et vahepeal on ta pidanud korra veel operatsioonilauale heitma.

Kuidas vahepealne pool aastat läinud on?
Tegelikult isegi aasta. Kaks kuud tagasi pidin käima veel ühel operatsioonil, kui puhastati menisk ära. Juulis peaks hakkama vigastusperiood lõppema ja hakkan palliga trenni tegema. Ausalt öeldes ei tea veel, kus. Pean hakkama variante otsima.

Vahepeal olen pidanud ka muud tööd tegema. Leidsin ühes ehituspoes hea töökoha, olen seal täiesti tavaline klienditeenindaja. Elan elu, et jalgpalli juurde tagasi tulla! 

REKLAAM

Mis tunne on olnud jalgpalli kõrvalt jälgida?
Kui niimoodi mõelda, siis see tunne ei ole kõige parem. Vanus ei ole veel selline, et jalgpalliga ära lõpetada, aga tuleb aru anda, et jalg pole veel mängimiseks valmis. Nüüd usun, et pärast seda teist oppi peaks korras olema ja tunnen end palju paremini. Usun, et suvel tulen tagasi. Ei tea veel, kus ja kuhu, aga kindlasti ma tulen.

Kahjuks või õnneks jalgpall ju seisis kaks ja pool kuud. Mina polnud ainuke, kes mängida ei saanud. Eks näeb, kuidas see kõik jalgpalli mõjutab. Finantsiliselt läheb klubidel kindlasti raskemaks.

Kui palju sa end töö kõrvalt oled jõudnud vormis hoida?
Kui kõik kaks ja pool kuud karantiinis olid, siis tegin ilmselt samas mahus kui teised Premium liiga mängijad. Tavalistes tingimustes ma muidugi sellises mahus ei teinud, aga kõik, mis taastumiseks vajalik, tegin ilusti ära. Ma usun, et selle taha taastumine ei jää. Juulis algabki see periood, kus pean tagasi jalgpalli juurde minema.

Talvel sahistas Prosa võrku Legioni särgis. Foto: Liisi Troska

Oled klubidega suhtluses olnud?
Ausalt öeldes ei ole. Praegune aeg oli nii kiire ja segane - nii jalgpallis kui maailmas üldse. Polnud aega sellest rääkida. Keskendusin perele, tööle ja taastumisele, hakkan alles juulis rääkima. Välismaale ma ei kipu. Agendid on küll pakkunud mulle variante, aga ma oma jalaga ei taha kuskile välja minna.

Ehk tahad kindlasti tulla tagasi just Premium liigasse?
Kui oleks võimalik, siis kindlasti. See on esimene eesmärk praegu. Vaatame, mis saab ja siis näeb, kas on võimalik kuhugi edasi minna.

Ma kavatsen veel kindlasti mängida. 29 eluaastat pole veel see vanus, kus peaks mõtlema lõpetamisele. 40. eluaastani ma ilmselt ei mängi, seda pole mulle vaja, aga neli-viis aastat võiks ju veel mängida. Kõik sõltub muidugi ka tervisest, see on kõige olulisem.

SEOTUD LOOD
4 kommentaari

Kommentaareeiole   •  
(80.235.51.***)
Kui mees tahab mängida, siis soovin edu! 29 aastat pole midagi praegu, peaasi, et põlv toimiks korralikult. Infonetis üks kaitsja mängis 40-aastasena ja mängis vägagi korralikult, sai ka Eesti meistriks.
Johhaidi   •  
(146.255.180.***)
Tammeka vajaks küll ründesse kedagi. Ei tea, kui hästi Prosa taastunud/taastub, aga muidu oleks hea täiendus küll. Minu arvamus... võimalik, et taastuv Prosa praegu isegi parem kui ükskõik missugune Tammeka tipuründaja hetkel.
Siik   •  
(82.131.90.***)
Pigem on iga terve jalgpallur parem, kui mitte täielikult paranenud. Kui 2 kuud tagasi oli veel väike operatsioonikene, peaks koormustega pisi-tasa alustama, täie hooga saaks alles järgmisest hooajast.
footsoccer   •  
(91.129.101.***)
Prosa on väga kvaliteetne ründaja olnud mõnda aega juba (ka välismaal), kuid vigastused pärssinud karjääri hetkel.
Leian, et legionil ongi Prosa kvaliteet puudu!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK