Premier League'il on mängijatega palgakärpe osas kokkuleppele jõudmisega raskusi (0)

Eddie Howe nõustus oma palka vähendama vabatahtlikult. Foto: Premier League'i Twitter

Kuigi koroonaviirusest tingitud finantskriis on tabamas valusalt tervet jalgpallimaailma, siis Inglismaal ollakse ühtsete vastumeetmete rakendamisega raskustes.

Mitmed Premier League'i klubid eesotsas Tottenhami, Newcastle'i, Norwichi ja Bournemouthiga on kulusid vähendanud tavatöötajate puhkusele saatmise ja 20%-lise palgakärpe kaudu. Omaette eeskuju on näidanud Bournemouthi tegevjuht Neill Blake, peatreener Eddie Howe ja tema abilised, kes nõustusid pausi ajaks vabatahtlikult loobuma samuti 20%-ist oma palgast. 

Sel põhjusel on need samad klubid langenud mitmete prominentsete poliitikute kriitika alla. Näiteks sõnas parlamendi kultuurikomisjoni esimees Julian Knight: "See paljastab Inglismaa jalgpalli hullumeelse majandussüsteemi ja selle keskmes oleva moraalse vaakumi."

Eelmainitud klubid on aga kõige häälekamalt soovinud koos Premier League'i katusorganisatsiooniga jõuda kollektiivse kokkuleppeni, mille järgi kärbitakse ka mängijate ja personali palku läbi terve Inglismaa vutipüramiidi ühtse mustri järgi. Vajadus kollektiivseks kokkuleppeks on suuresti tingitud sellest, et Premier League'i töösuhtelepingud on enamasti mängijate huvide poole selgelt kaldu, mis sisuliselt välistab sunniviisilise palgakärpe.

REKLAAM

Erinevate Inglismaa meediaväljaannete sõnul on Inglismaa jalgpallurite ühing (PFA) sellele plaanile aga vähemalt esialgu selgelt vastu. Nii ei ole läbirääkimised Premier League'i, PFA ja madalamaid liigasid organiseeriva EFL-i vahel seni veel tulemust andnud, uuele katsele minnakse reedel.

Mirrori vahendusel oli PFA saadetud kirjas muuhulgas soov näha kõikide klubide finantsolukorda, et alles siis anda mängijatele nõu tingimuste vastuvõtmise osas. Samuti on PFA surunud Premier League'i aitama hädas olevaid madalamate liigade klubisid.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK