Prantsusmaa hiiud ei vääratanud, kuid kaks kõrgliigaklubi langesid karikasarjast (0)

Prantsusmaa karikavõistluste 1/32-finaalides teenisid kõik tippklubid endale koha 16 parema hulgas, kuid kahe kõrgliigaklubi teekond lõppes.

Prantsuse liigasüsteemis on tugevuselt kaks esimest liigat professionaalsed, kolmas poolprofessionaalne ning ülejäänud valdavalt amatöörliigad.

Kõrgliiga kindel liider PSG alistas minimaalse skooriga esiliiga liidervõistkonna Lorienti, kui 80. minutil sai kohtumise ainsa värava kirja Pablo Sarabia.

Hetkel kõrgliigas seitsmendal tabelireal paiknev Lyon alistas põnevuskohtumises endast kolm kohta eespool oleva Nantesi 4:3. Kuni 82. minutini juhtis võõrsilmeskond Lyon kohtumist 4:1, kuid siis lõi Nantes nelja minutiga kaks väravat ning lisas kohtumise lõppu intriigi. Paraku kaotusseisust välja ei suudetud tulla.

Marseille oli 3:0 üle amatöörklubist US Granvillaise. Koduväljakul mänginud Nice sai 2:1 jagu kolmandas liigas pallivast Red Starist ning Lille alistas 2:0 viienda liiga klubi Gonfreville'i. Kõrgliigaklubid Rennes ja Angers lülitasid karikasarjast välja Athletico Marseille ning Roueni.

Kõrgliigas 12. tabelireal olev Strasbourg hävitas 5:1 amatöörklubi Angouleme. Hävitustöödega said hakkama ka Dijon ja Montpellier, kui esimene alistas 5:0 Nimese ning sama skooriga alistas kõrgliiga kuues võistkond Caeni.

Lisaajaga lõppesid kaks kohtumist, kui kõrgliigaklubi Bodeaux ei suutnud jagu saada kolmanda liiga klubist Pau. Kohtumise normaalaeg lõppes 2:2 ning lisaajal suutis kodumeeskond Pau vormistada 3:2 skooriga endale edasipääsu. Lisaaega vajas veel Epinali ning Saint-Pierroise kohtumine, kus lõppkokkuvõttes pääses 16 parima sekku neljandas liigas palliv Epinal. Poolamatöör-ning amatöörklubidest pääsesid edasi veel Limonest ning Belfortaine.

Prantsusmaa tugevuselt neljandas liigas palliv Saint-Pryve-Saint-Hilaire läbis karikasarjas neli ringi, saades eelmises, 1/64-finaalringis jagu kõrgliigaklubist Toulouse, kuid eile peetud 1/32-finaalis amatöörvõistkonna edu lõppes, kui vastu tuli võtta kaotus Prantsusmaa kõrgliiga üheksandal kohal paiknevalt Monacolt.

16 edasipääsend klubist 12 tulevad kõrgliigast, kaks kolmandast liigast ning üks klubi neljandast.