Poom, Sinjavski ja Sorga olid sõprusmängudes võidukad, Jürgensi ja Vetkali tiimid lasid konkurente lähemale (1)

Vahetusest sekkunud Vlasi Sinjavski aitas Slovacko kaotusseisu hiliseks võiduks pöörata. Foto: FC Slovacko / Twitter (arhiiv)

Tänastes treeningmängudes said võidurõõmu tunda nii Markus Poom, Vlasi Sinjavski kui ka Erik Sorga, viigiga leppis Märten Kuusk. Itaalia U19 liigas liidrikohta jagavad Oliver Jürgensi ja Martin Vetkali võistkonnad seekord mõlemad kaotasid. Täiskasvanute liigades jäid aga mitmed eestlased mänguajata.

Markus Poom tegi oma uue koduklubi Shamrock Roversi (Iirimaa kõrgliiga) sotsiaalmeedia hinnangul meisterliku esituse, kui debüteeris kontrollmängus Bray Wanderersi (Iirimaa esiliiga) vastu. Shamrock võitis 4:0.

Vlasi Sinjavski tööandja Slovacko (Tšehhi kõrgliiga) alistas Horvaatia treeninglaagri viimases sõprusmängus tänu hilistele väravatele Bravo (Sloveenia kõrgliiga) 2:1. Sinjavski sekkus vahetusest 60. minutil, kui tema tiim oli kaotusseisus. Slovacko jätkab liigahooaega järgmise nädala laupäeval Ceske Budejovice vastu.

Erik Sorga kuulus põhikoosseisu, kui tema meeskond Plovdivi Lokomotiv (Bulgaaria kõrgliiga) alistas treeningmatšis Luganski Zorja (Ukraina kõrgliiga) 1:0. Kohtumise ainus värav sündis 44. minutil nurgalöögi olukorras.

Märten Kuusk kuulus vahetusmängijate hulka, kui tema leivaisa Ujpest (Ungari kõrgliiga) tegi talve viimases kontrollmängus 1:1 viigi Podbrezovaga (Slovakkia kõrgliiga).

Oliver Jürgens ja Martin Vetkal said mõlemad Itaalia U19 kõrgliigas 1:2 kaotuse. Jürgens kuulus põhikoosseisu ja mängis 83 minutit, kui Torino jäi alla Udinesele. Eesti ründaja platsilt lahkudes oli seis veel 1:1 viigis. Roma poolkaitsja Vetkal sekkus Cagliari vastu vahetusest 1:1 viigiseisul 82. minutil. Viis minutit hiljem sai eestlane kollase kaardi. Roma ja Torino jagavad endiselt liidrikohta, kuid lähim jälitaja Frosinone jõudis täna ühe punkti kaugusele.

Kevor Palumets vaatas varupingilt, kuidas tema tööandja Waregemi Zulte viigistas Belgia kõrgliigas Westerloga 1:1. Zulte asub 18 meeskonna seas 16. positsioonil.

Brent Lepistu uus koduklubi Mioveni alustas Rumeenia kõrgliigas kalendriaastat 1:0 võiduga Petroluli üle. Eelmise aasta 12-mängulise võiduta seeriaga lõpetanud Mioveni paikneb endiselt viimasel, 16. kohal. Lepistu veel debüüti ei teinud.

Mihkel Ainsalu puudus samuti koosseisust, kui tema leivaisa Telstar tegi Hollandi esiliigas Dordrechtiga 0:0 viigi. Telstar hoiab kümnendat tabelirida.

Andreas Vaher ei kuulunud Saksamaa tugevuselt kolmandas liigas Freiburgi duubelmeeskonna koosseisu 2:1 võidumängus Meppeni vastu. Freiburg II asub kolmandal kohal.