Poom rabedast algusest: meil läks pisut aega, et aru saada, mida tegema peame (Pajunurm: värav poolaja lõpus oli valus) (0)

Markus Poom. Foto: Brit Maria Tael

Tallinna FC Flora lõi FC Kuressaarele kolm väravat ega lubanud endale lüüa ühtegi ning teenis koduväljakul kohustuslikud võidupunktid. Flora poolkaitsja Markus Poom märkis, et kuigi skoor tablool oli küll 3:0, siis tegelikult ei tulnud võit lihtsalt.

"Seis on 3:0, aga arvan, et Kuressaare näitas väga hästi, et suudab meile vastu panna. Esimene poolaeg läks meil aega, et esimene värav kätte saada, ning teisel poolajal läks tegelikult aega, et mäng korralikult ära kindlustada. Selles mõttes midagi lihtsat ei olnud. Kuressaare on selgelt sammu edasi teinud. Aga ainult lust on mängida aina tugevamaid mänge," rääkis Poom.

Flora oli mängu algul rabe ja uimane - valitsev meister ei saanud ennast korralikult käima. "Meil läks pisut aega, et aru saada, mida tegema peame, et esimese värav kätte saada, aga arvan, et kui lõpuks selle kätte saime, siis läks mäng ladusamalt edasi," kommenteeris poolkaitsja.

REKLAAM

Flora vangerdas koosseisuga suhteliselt palju. Ehk mõjutas see mängu algust? "Võib-olla pisut, jah, aga trennis mängime ikka kõik kokku ja selle taha ei taha väga pugeda. Meil läks algul natuke aega, aga pole midagi teha, sellised mängud tulevad ja paneme edasi," hindas Poom olukorda.

Flora keskväljal on konkurents äärmiselt tihe, kuid Poomi sõnul on see ainult positiivne. "Konkurents on alati hea. Meil on ka pingilt võtta häid mängijaid. Nurisema ei pea, sest kõik saame paremini areneda ja alati oleme valmis oma koha eest võitlema. Konkurents ei ole halb."

Flora edu lähima jälitaja ees on kasvanud enam peetud mängu juures juba 14-punktiliseks. Mida teha, et vältida mugavustsooni sattumist? "Ma arvan, et tuleb võtta mäng korraga. Tuleb võidud kiiresti ära unustada, mäng ära analüüsida ja kohe vaadata, mis on järgmine mäng, sest mängud tulevad väga kiiresti peale. Meil on vaja pea maas edasi töötada – siin on veel väga palju mänge minna ja pole mõtet mingisuguseid järeldusi teha," vastas Poom.

Kuressaare kapten ja kaitsja Marten Pajunurm. rääkis, et meeskond alustas kohtumist hästi. "Nurgalöögid, postid, väravad - ju seal oli suluseis [Pajunurm lõi 0:0 seisul suluseisust peaga värava] -, aga siis sai Flora vaikselt mängu enda kätte. Nende värav poolaja lõpus oli päris valus. Teisel poolajal tulime uue energiaga, aga kahjuks lasime kohe endale lüüa. Viimased 20 minutit oli jälle täitsa okei, aga vahepeal, kuskil 35.-60. minutini oli väga raske – see oli otsustav."

Kuressaare plaan oli kohe mängu algul Florat suruda ja see suures plaanis õnnestus. "Poisid leidsid plaane ja võimalusi tuli, aga kahjuks seekord läks posti. 1:0 eduseis sellise võistkonna vastu annaks väga palju juurde ja saaks kaitse lukku panna, aga terve mäng ei saa kaitses olla ja siis jäime kahjuks ise taha ja Flora on kontrarünnakutega väga ohtlik," nentis Pajunurm.

Kiired väravad teisel poolajal otsustasid mängu saatuse. "Kümme minutit pärast kolmandat väravat saime mängu tagasi ja poisid võitlesid lõpuni. Siit on täitsa okei edasi minna, järgmine mäng Levadiaga tuleb kindlasti parem tulemus," leidis kapten positiivseid külgi.

Lisaks kiitis Pajunurm meeskonna uusi täiendusi, sest koostöö väljakul klapib hästi. "Ma olen Söreniga [Kaldmaga]varem koos mänginud, aitasime tal kiiresti sisse sulanduda. [Mattias] Männilaan oli tubli ja teised ka. Nad sulandusid kiiresti meeskonda, nüüd on paar lisakäiku juures ja hooaja mõistes väga head täiendused," ütles Pajunurm.

Kuressaare läheb järgmises voorus koduväljakul vastamisi Tallinna Levadiaga, eesmärk on punkte teenida. "Tippmeeskondadega on suurepärane mängida. Jõuame neile aina lähemale ning kodus toetavad meid ultrad ja viikingid – Kuressaares ei ole mitte kellelgi kerge!"

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK